Saprotams, visi vīrieši nav vienādi un ne visi speciāli mēģina izvairīties no attiecību veidošanas, taču ir daļa, kuri piekopj mūžīgā vecpuiša dzīves stilu un šķietami izskatās pat ļoti apmierināti ar to. Nereti gan ir tikai aizsegs, lai citiem neliktu manīt nopietnākus pārdzīvojumus un dažādu veidu bailes no attiecībām.
Kad iepazītais vīrietis sievietei neizskaidrojamu iemeslu dēļ aprauj saknē potenciāli laimīgas attiecības, bieži vien viņa vaino sevi. Kāds varētu teikt – kad satiec īsto sievieti, tad arī visas bailes izgaist kā nebijušas, taču, "Psychology Today" vēsta, ka situācija ar šo vīrieti atkārtosies no reizes uz reizi, kamēr viņš neatzīs problēmu un necentīsies to risināt. "Īstā sieviete" var palīdzēt meklēt tās sakni un censties pārliecināt par baiļu nepamatotību.
Lūk, sešas izplatītas bailes, kas var būt par iemeslu tam, kāpēc jaunā simpātija nevēlas turpināt šķietami labi iesākušās attiecības!
Bailes no atraidījuma
Tam, ka šie vīrieši ierosina katram iet savu ceļu, nereti ir divi iemesli – gan tāpēc, ka viņi paši nejūtas laimīgi attiecībās, kurās viena viedokļu atšķirība tiek likta virsū otrai, gan arī tādēļ, ka nevēlas tikt pamesti. Arī laimīgās attiecībās cilvēkiem ir lielāki un mazāki strīdi, taču viņi raduši veidus, kā tos izrunāt, jo domu turēšana sevī moka abus partnerus.
Bieži vien šādu rīcību iemesls ir problemātiskās attiecības ar mammu bērnībā. Iespējams, zēnam netika dota vaļa izteikties, tāpēc viņš ar noklusēšanas taktiku ir jau saradis un neredz jēgu kādai citai sievietei kaut ko maz stāstīt. Šajā situācijā problēma var tikt risināta vienkārši – parādot, ka viedokļu izteikšana ir svarīga, ļaujot akmenim novelties no sirds.
Bailes nebūt pietiekami labam
Šāda tipa vīriešiem ir ļoti grūti pieņemt lēmumus. Iepazīšanās laikā un attiecību sākumposmā viņi dikti cenšas sievietes darīt laimīgas, jo uz tā balstās arī viņa sajūtas. Ja sieviete ir bēdīga vai noskumusi, šie vīrieši lielākoties uzskata, ka sava daļa vainas jāuzņemas arī viņiem. Tāpat nevar izslēgt iespējamību, ka viņi uzskata – šīs attiecības nav pelnījuši un viss ir pārāk labi, lai būtu patiesība, tāpēc baidās tās pārcelt jaunā, nopietnākā līmenī.
Kādi vēl iemesli var slēpties aiz populārās frāzes – "Nevēlos nopietnas attiecības", uzzini šajā rakstā.
Bailes no kontroles un ierobežošanas
Šos vīriešus sarunas par tālāku attiecību nākotni padara klusus, dusmīgus, noraizējušos. Kungi, kuri baidās, ka attiecībās tiks pārāk ierobežoti, nereti ir gatavi ātri pašķirties, bet pēc brīža atkal ierosina tālāku attiecību veidošanu. Viņi saprot, ka būt kopā ir labs lēmums, taču nevēlas pazaudēt savu neatkarību, ko šķietami attiecībās pazaudēs.
Ja sliecies domāt, ka tieši šis ir iemesls tam, kāpēc vīrietis, ar kuru satiecies, baidās veidot nopietnas attiecības, viņam jādod apstiprinājums, ka neplāno viņu ierobežot. Arī attiecībās katram ir nepieciešama sava brīvība, un tavos plānos nav viņam to atņemt.
Bailes no noslēpumu atklāšanas
Šādu principu bieži vien var redzēt arī filmās un seriālos – galvenajam varonim izdodas nomainīt vārdu un dzīvesvietu, lai aizbēgtu no pagātnes, cilvēkiem, kas tajā bija, un sāktu no baltas lapas. Taču šie ir izdomāti scenāriji, tāpēc realitātē nākas pieņem, ka ir lietas, kuras cilvēka spēkos nav mainīt.
Bieži vien šie vīrieši atraida sievietes, uzsverot, ka viņiem liktenis noteikti ir ieplānots satikt vēl kādu citu, kura būs piemērotāka, lai gan patiesībā viņi vienkārši baidās pielaist sev kādu tuvāk.
Bailes uzticēties sievietei
Ja vīrietis dzīvē izgājis cauri šķiršanās posmam, kas nebūt nav bijis viegls (mantas dalīšana, aizbildniecība par bērniem u.c.), viņš pieļauj iespējamību, ka arī nākamajās nopietnajās attiecībās šāds vai līdzīgs scenārijs varētu atkārtoties. Saprotams, katram stāstam ir divas puses, tāpēc katra konkrētā situācija jāskata atsevišķi, taču ir vīrieši, kuri jūtas piekrāpti, tāpēc vienkārši zaudējuši ticību sievietēm kopumā.
Tāpat ir vīrieši, kuri baidās kļūt par tēviem. Kas slēpjas aiz nevēlēšanās radīt pēcnācējus, skaidrots šeit.
Bailes neizdarīt pareizo lēmumu
Ja vīrietis baidās no nopietnām attiecībām, iespējams, viņš nevēlas aizvērt kādas citas durvis savā dzīvē, kurās varētu rast vēl lielāku piepildījumu. Viņš parasti lēmumu pieņemšanu manāmi velk garumā, uzsverot to, ka no "pareiza lēmuma" ieguvēji taču būs labi, tāpēc steigties nav vērts. Šie vīrieši nereti saprot, kāds bija pareizais lēmums, kad tas jau aizgājis gar degunu.
Ko darīt, ja vīrietis nav gatavs nopietnām attiecībām, taču arī nevēlas laist sievieti vaļā, uzzini šajā rakstā.