Aptauja: vairākums vecāku ved savus bērnus uz pirmo vizīti pie zobārsta novēloti
Rūpes par mutes un zobu veselību, kas ietver ne tikai zobu tīrīšanu un diegošanu, bet arī regulāru zobārstu apmeklējumu reizi pusgadā, ir viens no stūrakmeņiem, lai samazinātu risku sastapties ar zobu kariesu. Tomēr aptauja Baltijas valstīs liecina, ka vairāk nekā 50 procentu vecāki savus bērnus pārāk novēloti ved uz pirmajām pārbaudēm pie zobārsta.

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Stomatoloģijas institūta zobārste Darja Ķīse stāsta, ka bērns uz pirmo apskati pie zobārsta būtu jāaizved pusgada laikā pēc pirmā zobiņa šķilšanās. Parasti tas ir apmēram viena gada vecumā. Tomēr aptaujas dati liecina, ka vairākums Baltijas valstu iedzīvotāju savus bērnus pirmo reizi pie zobārsta ved tikai divu gadu vecumā vai pat vēlāk. Vislielākie grēkotāji šajā jautājumā ir Lietuvas iedzīvotāji – 73 procenti lietuviešu vecāku bērnus pirmo reizi ved pie zobārsta divu gadu vecumā vai vēlāk, savukārt Igaunijā 71 procenti un Latvijā 64 procenti.

Šie aptaujas dati ir satraucoši, zinot, ka aptuveni ceturtajai daļai bērnu divu līdz trīs gadu vecumā jau mēdz būt zobu kariess, uzsver Dr.Ķīse. Viņa skaidro, ka rūpes par mutes, zobu veselību un regulāri profilaktiski zobārsta apmeklējumi var palīdzēt atklāt kariesu agrīnā stadijā, kad tas ir gan pilnībā novēršams, gan apstādināms ar atbilstošu profilaktisku pasākumu palīdzību. Pozitīvākā tendence būtu izvairīties no kariesa pilnībā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!