Kas ir labās meitenes sindroms un kā mātes savām meitām var palīdzēt no tā izvairīties
Foto: Shutterstock
"Esi laba meitene!" – šādu teicienu vēlējuma formā būs dzirdējušas gana daudz mazu meitenīšu – no vecākiem, vecvecākiem, bērnudārza audzinātājām, skolotājiem... Un, protams, tas jau nav nekas slikts, taču līdz zināmai robežai. Vai esi dzirdējis par terminu labo meiteņu sindroms? Ko tas īsti nozīmē un kāpēc nemaz nav tik labi, ja meitenei piemīt šis sindroms?

Par to savā grāmatā "Būt vadošajiem vilkiem. Mīlestības pilna vadība ģimenē" raksta tās autors, lektors, ģimenes terapeits un pedagogs Jespers Jūls. Kas īstenībā notiek ar labajām meitenēm? Lūk, Jūla pārdomas!

"Sievietes nekad nav drīkstējušas būt patiesas un uzticīgas sev. Ar viņām ir manipulēts. Viņām ir uzspiesta labā meitenes loma. Viņām ir bijis jābūt mierīgām, paklausīgām, pieklājīgām, pakalpīgām, mīlestības cienīgām, mīļām, maigām, atturīgi seksīgām un labi audzinātām. Šim mudinājumam vēl mūsdienās seko daudzas jaunas meitenes un sievietes. Šādas meitenes ir pieprasītas līgavas un darbinieces – sekretāres, medmāsas, skolotājas, pārdevējas, viesmīles un televīzijas raidījumu vadītājas. Viņas patīk audzinātājām, skolotājiem un pasniedzējiem, jo ar viņām ir tik vienkārši "apieties" – meitenes ir aizgūtnēm gatavas visiem izpalīdzēt.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!