Līga Kokoreviča-Borodina
Par varavīksnes bērniem dēvē tos mazuļus, kas nākuši pasaulē pēc tam, kad ģimene spontānā aborta rezultātā zaudējusi iepriekšējo bērnu, mazulis dzimis nedzīvs vai miris neilgi pēc dzimšanas. Šo bērnu nākšana pasaulē ģimenē ir kā saules stars, kas paveras starp drūmajiem mākoņiem. Piedāvājam ieskatīties divu sieviešu pieredzē, kuras pēc vairākām neveiksmīgām grūtniecībām sagaidījušas arī savu varavīksnīti.

Slimības profilakses un kontroles centra (SPKC) dati liecina, ka 2017. gadā notikuši 912 spontānie aborti. Visbiežāk spontāno abortu (235) šajā gadā piedzīvoja sievietes vecumā no 25 līdz 29 gadiem. Savukārt otrā izplatītākā spontāno abortu riska grupa bija sievietes vecumā no 30 līdz 32 gadiem (200). Kopumā spontāno abortu skaits, salīdzinot ar 2010. gadu, kad to skaits bija 1306, ir krities, taču tas nekad nav bijis zemāks par 2017. gadā pieredzēto, liecina SPKC datu apkopojums.

Jēdzienā "varavīksnes bērns" ir ietverta izpratne, ka varavīksnes krāšņums nespēj izdzēst vētras radītās sekas. Tās parādīšanās nenozīmē, ka vētra nekad nav bijusi. Gluži otrādi – varavīksnes liecina par to, ka caur tumšajiem mākoņiem beidzot ir izspraukušies saules stari.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!