Spēt saredzēt bērna seksuālu izmantošanu. Pazīmes un ieteikumi tās atklāšanā
Foto: stock.xchng
Seksuālā vardarbība ir novēršama sabiedrības veselības problēma, tādēļ pieaugušie tiek aicināti veidot sabiedrību, kurā vairs nebūtu ne mazākās iecietības pret bērnu seksuālo izmantošanu.

Daudziem šķiet, ka viņi par seksuālo vardarbību pret bērniem dzird vairāk nekā gribētos. Šķiet, ka televīzijā, radio un laikrakstos ir pārmērīgi daudz šausminošu ziņu par bērniem, kuri tiek izmantoti, paverdzināti, nolaupīti vai pat nogalināti, un šajos stāstos varmākas bieži ir svešinieki. Patiesībā stāsti, kam masu informācijas līdzekļos pievērš visvairāk uzmanības, nav tipiskākie gadījumi. Biežāk bērnus seksuāli izmanto kāds, kuru bērns pazīst – ģimenes loceklis, kaimiņš, draugs u.c., uzsver nodibinājuma "Centrs Dardedze" speciālisti.

Šopavasar "Dardedze"organizēja sociālu kampaņu "Par vērīgiem vecākiem. Pamani, kad esi vajadzīgs!". Tās mērķis bija uzsvērt vecāku būtisko lomu, sargājot bērnus un pusaudžus no seksuālas vardarbības riskiem internetā, vēršot vecāku uzmanību uz tiem faktoriem, kas var kaitēt pusaudzim, un uzsverot, ka seksuāla uzmākšanās, izmantojot jauno tehnoloģiju un interneta starpniecību, ir viens no izplatītākajiem apdraudējumiem bērnu un pusaudžu drošībai. Lai temats nepazustu, jo tā aktualitāte diemžēl visos gadalaikos ir aktuāla, "Dardedze" vēlreiz to aktualizē, uzskaitot pazīmes, pēc kurām varētu nojaust, ka bērns ir kļuvis par seksuālās izmantošanas upuri.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!