Lai vairotu bērnu izpratni par drošību sabiedriskajā transportā, šogad Rīgas pašvaldības policija aizsāk sociālo eksperimentu – drošības stundu ciklu "Drošības busiņš", kurā pēta, kā skolēni rīkojas dažādās situācijās sabiedriskajā transportā, piemēram, ja tiek atrasta kāda vērtīga lieta, kāds tiek apzagts vai transportā, kurā visas vietas ir aizņemtas, iekāpj pensionārs.
Eksperiments sākās ar stāstu, ka paredzēts doties ekskursijā, taču pirms skolēni iekāpa Rīgas satiksmes autobusā, uz diviem krēsliem tika atstāti mobilie telefoni. Daļa no bērniem, pamanot atstātās mantas, uzrunāja klases audzinātāju, lūdzot padomu, ko ar šīm mantām darīt. Attapīgākie atrastās mantas uzreiz nodeva sabiedriskā transporta šoferim, savukārt pavisam neliela daļa šī mantas pastūma zem krēsla, vai vietu, kur manta bija nolikta, atstāja brīvu. Mācību stundas laikā noskaidrots, ko darīt ar pasažieru nozaudētām mantām sabiedriskajā transportā.
Līdzās skolēniem, kas iekāpa autobusā, atradās arī maskējies Rīgas pašvaldības policijas darbinieks, kurš no bērnu mugursomām izņēma dažādas skolas lietas. Dažas no tām pat karājās ārā no neaizvērtām mugursomām. Pēc mantu atgriešanas to īpašniekiem, likumsargs sniedza vairākus vērtīgus padomus, kā pasargāt sevi no sabiedriskā transporta garnadžiem, kas, izmantojot pasažieru burzmu, nereti uzgrūžas virsū, lai paņemtu kādam citam pasažierim piederošu mantu.