Ķermeņa valoda
Neverbālā komunikācija ir tikpat svarīga kā skaļi izteiktie vārdi, jo, piemēram, atvainošanās ar pāri krūtīm pārkrustotām rokām visdrīzāk nešķitīs īpaši sirsnīga. Tāpat vērts piebilst, ka bieži vien cilvēks nekontrolē savus žestus vai mīmikas, tāpēc tās visspilgtāk un precīzāk atklāj konkrētā brīža sajūtas un var būt arī viens no palīgiem abpusējo simpātiju atkodēšanā.
Par savstarpējām simpātijām liecina tādas izpausmes kā liekšanās tuvāk sarunu laikā, sarkšana, lūpu saspiešana un kustināšana, spēlēšanās ar matiem, nemitīga kāju krustošana, kā arī miklas un svīstošas rokas.
Atceries, nereti ķermeņa valoda atklāj to, ko cilvēks mēģina neizrādīt. Ja jums abiem ir līdzīgas neverbālās komunikācijas izpausmes, tā uzskatāma par labu zīmi! Ko attiecību sākumposmā labāk nedarīt, lai neatbaidītu vīrieti, uzzini šajā rakstā.
Ķircināšana un caururbjošs skatiens
Lai gan ķircināšana var šķist bērnišķīga, tās izpausmes nereti slēpj simpātijas. Ja bērnu laukumā ķircināšana tiek uztverta kā spēle, pieaugušie to pārcēluši jaunā līmenī, mēģinot piesaistīt uzmanību un izveidot tuvākas attiecības. Ķircināšana var ietver gan amizantu iesauku došanu un mēģinājumus pēc iespējas biežāk pieskarties, gan arī vienam otra spoguļošanu. No malas kāds jūs var pat saukt par vecu, precētu pāri, taču šajā gadījumā domstarpības ir pavisam nesvarīgas – bieži vien izzīstas no pirksta, lai varētu viens otru paķircināt.
Taču daudz par savstarpējo pievilkšanās spēku var vēstīt arī skatiens, jo acis tiek dēvētas par dvēseles spoguli. Ja cilvēks pret kādu lolo romantiskas jūtas, viņa skatiens bieži vien ir kā piekalts jaunajai simpātijai, taču līdz brīdim, kad otrs to pamana. Šādās situācijās tās parasti tiek nodurtas it kā nekas nebūtu noticis, bet, ja skatieni bieži saskaras, var runāt par spēcīgu, abpusēju ieinteresētību.
Tiek vēstīts, ka ilgstošs, reizēm pat caururbjošs skatiens liecina par patiku, taču tas var nebūt tik viennozīmīgi. Ne visi cilvēki pēc dabas ir ļoti ekstraverti, tāpēc izvairīšanās no skatīšanās acīs var būt arī kautrības pazīme.
Sīkumu pamanīšana un nekontrolēta smaidīšana
Parasti saka – sīkumiem nav vērts pievērst uzmanību, taču tas neattiecas uz simpātiju atkodēšanu. Lai gan par ieinteresētību un jūtu ķīmijas esamību liecina dažādi patīkami un romantiski žesti, skaidrāk par to vēsta šķietamu sīkumu iegaumēšana un atpazīšana. Ja citi nepamanīs tavu jauno matu sakārtojumu, kādu jaunu aksesuāru vai veidus, kādos tev garšo dzert kafiju, cilvēks, kurš pret tevi lolo romantiskas jūtas, to noteikti ievēros.
Kad cilvēks ir priecīgs un ieinteresēts, mutes kaktiņi paši automātiski savelkas smaidā, tāpēc ir grūti saglabāt neitrālu seju, ieraugot jauno simpātiju. Ja cilvēks cenšas smaidu apslāpēt, jo pats jūt, ka tas varētu šķist pārāk uzkrītošs, ļoti iespējams, viņš mēģina īpaši neizrādīt savas simpātijas, jo nezina, vai tās ir abpusējas. Starp jums noteikti valda jūtu ķīmija, ja gribat otram uzsmaidīt bez jebkāda iemesla.
Vēl citas pazīmes, kas palīdzēs atkodēt otra rīcības jau attiecību sākumposmā, atradīsi šajā rakstā.
Laika izjūtas zudums un gribēšana būt kopā
Kad esi kopā ar cilvēku, kurš šķiet simpātisks un kura kompānijā jūties labi, stundas skrien kā minūtes. Lai gan kādam šāda atklāsme varētu šķist dīvaina, tā patiesi ir – ar īsto cilvēku pie sāniem laiks skrien vēja spārniem, un tu tikai vari nobrīnīties, cik ilgi jau esat kopā pavadījuši laiku. Taču arī tam, ka zūd laika izjūta, ir savi iemesli, piemēram, abiem tīk iedziļināties vienā tēmā, esat iemīļojuši vienas un tās pašas brīvā laika pavadīšanas iespējas, kā arī abiem netraucē klusuma brīži, kas citiem šķiet neveikli.
Ja abi ir romantiski ieinteresēti veidot attiecības, viņi atradīs laiku tikties pat tad, kad tā šķietami nav. Jūtu ķīmijai esot dikti stiprai, roka teju vai pati sniedzas pacelt telefonu, lai atceltu plānus un veidotu tos kopā ar otru. Ja pieķer sevi pie domas, ka tikšanos ar otru cilvēku liec kā galveno prioritāti un viņš atbild ar to pašu, jūsu savienībai ir liels potenciāls.
Sešu soļu plānu, lai uzzinātu, vai attiecībām ir nākotne, lūko šeit.
Patīkama spriedze un viegls flirts
Tāpat vērts piebilst, ka par jūtu ķīmiju neliecina vien prieks par kopā pavadītu laiku. Ja cilvēki viens otrā ir ieskatījušies, bieži vien viņu starpā valda arī neliela, bet acīmredzama spriedze. Tās pamatā ir vēlme būt vienam otra tuvumā, pieskarties, saņemt un dod nedalītu uzmanību, taču svarīgi atcerēties – lai gan šāda savienība var būt emocionāli ļoti piesātināta, veidojot ilgtermiņa attiecības, uz to vien paļauties nevajadzētu. Ir nepieciešama seksuālā pievilkšanās, taču primāri jāsaprot, vai esat uz viena vērtību un dzīves redzējuma viļņa.
- Vairāk par intīmās tuvības nozīmi attiecībās lasi šajā kolekcijā.
Ja starp diviem cilvēkiem valda spēcīga jūtu ķīmija, visas sajūtas var šķist ārkārtīgi sakāpinātas, taču tas nenozīmē, ka savienībā zūd maigums un vieglums. Gluži pretēji – pietiek vien ar pāris maigiem pieskārieniem, lai izjustu spēcīgu satraukumu. Viegls flirts bieži vien novērojams attiecību sākumposmā, piemēram, kad abi nevēlas savas simpātijas izrādīt citiem, bet šādi veido noturīgu saikni.
Šajā rakstā atradīsi vairākas pazīmes, kas vēstī – viņš tevī ir saķēries līdz ausīm.