Pazīmes, kas liecina – tu esi garlaicīgs
Ikviens no mums sevi redz un vēlas tikt uzlūkots dažādos veidos. Liela daļa cer, ka apkārtējie viņus saskatīs, kā patīkamus, pievilcīgus un interesantus cilvēkus, kuru sabiedrībā gribas uzturēties. Diemžēl gadās, ka sapņi nesakrīt ar realitāti. Kā saprast, vai citiem liecies garlaicīga, lai to varētu mainīt?

Kā portālam "Psychology Today" norāda klīniskā psiholoģe Barbara Grīnberga, neviens no mums nevēlas tik uzskatīts par garlaicīgu. Tāpat arī reti kurš vēlas uzturēties neinteresantu un blāvu cilvēku kompānijā. Pat būt kaitinošam ir labāk nekā būt garlaicīgam. Kāpēc gan mēs tik ļoti nevēlamies būt garlaicīgi?

Grīnberga aicina par to domāt sekojošā veidā: "Ir ļoti mokoši būt kopā ar cilvēkiem, kas ir blāvi, kam trūkst enerģijas un entuziasma. Tātad mēs, reaģējot uz šo, nevēlamies, lai citi no mums izvairītos tāpēc, ka būt kopā ar mums ir mokoši. Būt kopā ar garlaicīgiem cilvēkiem patiešām var būt sāpīgi." Cilvēki, kas ir garlaicīgi sniedz ļoti mazu ieguldījumu sarunās, nepārtraukti runā tikai par sevi vai nenogurdami sūdzas par kaut ko. Ļoti bieži rodas sajūta, ka šie cilvēki ir emocionāli un vārdiski neiesaistīti tajā, kas notiek. Viņiem praktiski nav spējas pasmieties par sevi vai iesaistīties sarunās asprātīgā un ar humoru piesātinātā veidā. Rodas iespaids, ka viņiem trūkst intereses, kaisles un aizrautības pret dzīvi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!