Taču, lai nesasteigtu ar kopīga mājokļa meklējumiem un attiecības kādu neizrunātu jautājumu dēļ neizjuktu, nepieciešams izvērtēt, vai tu un tavs partneris tam esat gatavi. Tāpat būt gatavai uzsākt kopdzīvi un uzsākt sarunu par to ir divas pilnīgi atšķirīgas lietas, jo vienmēr pastāv šaubas, ka tavs partneris var atteikt vai atklāt, ka jūsu attiecības neuztver tik nopietni kā tu. Tāpēc piedāvājam iepazīties ar ieteikumiem, kā iesākt un vest sarunus par kopdzīves sākšanu. Rakstā uzzināsi arī kādas pazīmes liecina, ka jūs esat tam gatavi, bet arī tās, kas apstiprina, ka kopīgus mitekļa meklējumus uz kādu laiku vēl nepieciešams atlikt.
Sāc ar sarunām aplinkus
Tāpat vari viņam uzdot dažādus, kā muļķīgus, tā arī nopietnus jautājums par viņa plāniem, piemēram, pajautā, vai viņš vēlas visu dzīvi aizvadīt vienā pilsētā vai pārvākties, vai viņš vēlas bērnus un cik, kas ir viņa sapņu darbs, ko viņš darītu, ja loterijā laimētu miljons eiro, un tamlīdzīgi. Jo vairāk jautājumu, jo vairāk atbilžu un skaidrības par to, kādu vietu tu ieņem viņa nākotnes plānos.
Kad pietiekami daudz runāts aplinkus, vislabākais veids, kā uzzināt partnera domas par kopdzīves uzsākšanu, ir godīgi viņam to pajautājot. Atklāj viņam, ka esi par to domājusi un pajautā, ko savukārt par to domā viņš. Taču neesi uzbāzīga un nepacietīga, ļauj partnerim apdomāties un apjēgt tikko dzirdēto, jo tas, ka tu par to esi domājusi, ne vienmēr nozīmē, ka arī viņš to ir darījis. Ja šķiet, ka ir īstais mirklis, vari viņam arī atklāt iemeslus, kāpēc vēlies uzsākt kopdzīvi, piemēram, tev patīk ar viņu pavadīt kopā laiku un jūs jau tāpat nemitīgi paliekat pa nakti viens pie otra.
Ja tomēr partneris atklāj, ka vēl nav tam gatavs, dari viņam zināmu, ka arī šāds lēmums ir pieņemams un tu viņu saproti – tas, protams, sāpēs, bet viņš tevi neatraida pavisam, viņš vienkārši vēl nav gatavs spert tik lielu solu.
Kā zināt, ka esat gatavi kopdzīvei
Tāpat nevis bēgšana no radušām problēmām, bet gan skatīšanās tām acīs un kopīga risinājumu meklēšana liecina, ka esat gatavi ar attiecībām strādāt, raksta ''Glamour''. Protams, ir brīži, kad tiek pacelts kāds vairāk sasāpējies jautājums un gribas nevis par to runāt, bet gan vienai paslēpties blakus istabā, taču, ja kopīgi spējat atrisināt arī šādas nesaskaņas, kopdzīve tikai stiprinās jūsu attiecības.
Nepieciešams justie ērti ne tikai partnera, bet arī viņa ģimenes un draugu klātbūtnē, jo attiecības ar otro pusīti nāk komplektā ar attiecībām ar viņa tuviniekiem, raksta ''Your Tango''. Katrs cilvēks ir citādāks, un ne visi spēj atrast kontaktu ar visiem, tāpēc tev nav jāiemīl viņa draugi vai ģimenes locekļi tikpat ļoti, kā viņus mīl tavs partneris, taču ir svarīgi, ka jūsu starpā valda abpusēja cieņa. Tāpat kopdzīve palīdzēs stiprināt vai vēl tikai veidot labas attiecības ar partnera tuvākajiem cilvēkiem, jo tieši viņi, iespējams, būs biežākie ciemiņi.
Tev jāspēj ar partneri apspriest jebkādas tēmas, arī finanses. Taču diemžēl daļa cilvēku baidās par tām runāt līdz brīdim, kad ir jau par vēlu un radusies kāda problēma, raksta ''Bustle''. Ja sarunas par tēriņiem jums ikdienā nesagādā nekādas reizes, tad spēsit atrisināt arī situāciju, kad saņemts kārtējais rēķins par dzīvokļa īri, bet kādam no jums tobrīd ir finansiālas problēmas.
Kāpēc kopdzīvi labāk uz kādu laiku atlikt
Jāsāk ar to, ka tev ir jābūt simtprocentīgi pārliecinātai, ka tu to gribi. Ja tev tomēr šķiet, ka tas ir par ātru, to nevajag darīt, raksta ''Metro''. Tāpat nevajag ļauties partnera spiedienam un iedomām, ka šī ir tava vienīgā iespēja tik nopietnām attiecībām, jo pāragra dzīvošana kopā var ātri vien izjaukt arī vairāku gadu koptas un lolotas attiecības.
Ja abi uzskatāt, ka kopdzīves sākums palīdzēs atrisināt šī brīža nesaskaņas, tad rūgti maldāties. Dzīvojot kopā, nereti par otru uzzini daudz kā jauna, ko nebiji pamanījusi iepriekš, kas dažos gadījumos var radīt jaunas problēmas. Tāpat, dalot mājvietu, tev vairs nebūs iespēja pabūt vienai, apdomāt problēmu cēloni un nonākt pie risinājuma.
Pirms uzsākt kopīga dzīvokļa meklējumus, kārtīgi pārliecinies, ka tu un tavs partneris prot sekot līdzi saviem tēriņiem, iesaka ''Elite Daily''. Lai gan, ikdienā tiekoties, partneris mēdz samaksāt par jums abiem vai dažkārt maksā arī tu, dzīvojot kopā, naudas tērēšanas paradumi mainās. Noteikti būs izmaksas, par kurām vienosities, ka tās dalīsit, bet ja tu vai tavs partneris neprot ietaupīt vai plānot savus tēriņus, kādā brīdī var iestāties finansiālās problēmas vai viens otram būsit parādā, ko negrib neviens. Tāpat nevajadzētu sākt dzīvot kopā, ja kādam no jums nav stabilu ienākumu.
Tomēr vissvarīgāk ir saprast, vai tu patiešām sava partnera klātbūtnē jūties pietiekami komfortabli, raksta ''Livingly''. Ja vēl nejūties droši runāt ar partneri par naudu vai intīmo dzīvi, ja neesi pašpārliecināta tikties ar viņu bez kosmētikas, ja baidies viņa klātbūtnē raudāt vai atklāt citas emocijas, ja vienkārši kopā ar viņu neesi tu pati, tad arī šis ir iemesls, kāpēc kopdzīve jāatliek. Dzīvojot kopā ar kādu, ar kuru tu nevari būt tu, ir sajūta, ka dzīvo sprostā, kādai nevajadzētu būt veselīgas kopdzīves sajūtai.