Vai iespējamas attiecības no attāluma? Pieredzes stāsti un speciālistes komentārs
Foto: Shutterstock
Došanās apmaiņas programmā, lielisks darba piedāvājums un ieskatīšanās ārzemniekā ir tikai daži no iemesliem, kāpēc cilvēkiem kādu dzīves posmu nācies dzīvot attiecībās, kurās nevari katrā mīļā brīdī saspiest otra roku vai nolikt galvu uz pleca. Šoreiz iepazīstinām ar trim stāstiem, kuru galvenie varoņi kādu laiku dzīvojuši katrs savā pasaules malā – ar kādām grūtībām saskārušies un ko no šī laika mācījušies. Viedokli par šādu attiecību modeli vaicājām arī psihoterapeitei Initai Lēnai-Goldšteinai.

Lai arī sabiedrībā nereti izskan viedoklis, ka attiecības no attāluma nav iespējamas, speciālistes uzskats ir pretējs. Viņa teic, ka emocionālās saites saglabājas arī tad, ja cilvēki fiziski nav viens otram blakus, uzsverot, ka mūsdienās ir pieejamas dažādas iespējas, kā radīt klātesamības sajūtu, piemēram, ar "Skype" vai "Whatsapp" palīdzību.

"Ja ir skaidra vīzija, ka cilvēki to grib un tas ir uz laiku, iespējams, lai nodrošinātu materiālos apstākļus vai kaut ko mācītos, es nedomāju, ka tas ir zīmogs – attiecības izjuks," skaidro Lēna-Goldšteina. "Cilvēki taču mēdz arī saslimt vai uz kādu laiku zaudēt kādas spējas. Tas nenozīmē, ka mēs uzreiz izjūkam, bet tas ir pārbaudījums emocionālajām saitēm, cik tās ir stipras."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!