sieviete meitene slinkums gulēt
Foto: Shutterstock
Vecāki bērnu audzināšanā iegulda daudz darba, cerot, ka tas vainagosies ar patstāvību un savas dzīves uzsākšanu, līdzko atvase sasniegusi pilngadību, sākusi studēt vai – vēl jaukāk – strādāt un dzīvot atsevišķi. Taču dzīvē mēdz gadīties visādi un reizēm arī pieaugušajam bērnam nākas veltīt pastiprinātu uzmanību, lai motivētu sākt savu dzīvi.

Dzīvo pie vecākiem, guļ līdz pusdienlaikam, ir pārāk slinks, lai atrastu darbu – pazīstama situācija, ar ko saskaras ne viens vien vecāks. Psihologs, psiholoģijas doktors un vairāku grāmatu autors Džefrijs Bernšteins pēc saviem novērojumiem praksē un ilgās pieredzes kā psihologam, kurš strādā tieši ar vecākiem, ievirzot viņus uz pareizā bērnu audzināšanas ceļa, vietnē "Psichology Today" uzskaitījis trīs paņēmienus, kā palīdzēt savam "slinkajam" pieaugušajam bērnam nostāties uz kājām.

Neatkarīgi no tā, vai tavs pieaugušais bērns nespēj noturēties vienā darbavietā ilgāk par mēnesi, jau trešo reizi uzsāk studijas, kuras nepabeidz, ir vairāk runātājs nekā darītājs, tas, ko psihologs Bernšteins norāda – ir jāpārstāj piekabināt katrai pieaugušā bērna neveiksmei vārdu "slinks". Ja piekabināsi birku, ka tavs bērns ir slinks, viņš par katru varīti arī centīsies attaisnot šo titulu. Tāpēc, tā vietā, lai ievirzītu lietas negatīvā gultnē, lūk, trīs veidi, kā būt atbalstošam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!