Pāris attiecības mīlestība
Visu laiku pavadīt kopā, neatkāpjoties ne soli vienam no otra – tā varētu šķist kā iedomātu attiecību idille. Tomēr realitātē šāda dzīve var būt nogurdinoša, smacējoša un neveselīga. Turklāt, ja partneris nepārtraukti uzstāj, ka ārpus mājām viena iziet nedrīksti, iespējams, viņš ir nevis ļoti mīlošs, bet pārlieku kontrolējošs.

Klīniskā psiholoģe Andrea Boniora portālā "Psychology Today" ir publicējusi vairākus rakstus par attiecībām ar kontrolējošu partneri. Viņa norāda, ka attiecības ar kontrolējošu partneri apvij neskaitāmi mīti un stereotipi – cilvēki uzskata, ka zina, kāds ir kontrolētāja portrets, kā arī naivi tic, ka cita kontrolē var nonākt tikai noteikta tipa cilvēki. Realitāte nebūt nav tik vienkārša, jo par kontrolētāja upuri var kļūt ikviens, turklāt cilvēku, kas ir toksiski kontrolējošs, ne vienmēr no malas ir tik viegli atpazīt.

Psiholoģe "Psychology Today" rakstos skaidro, ka kontrolējošu cilvēku rīcībā ir vesels arsenāls paņēmienu un triku, lai dominētu pār savu partneri, viņam, iespējams, to pat nepamanot. Reizēm manipulācijas ir tik veiklas, ka upuris uzskata, ka viņš ir nelietis vai ka viņam ir neticami paveicies, ka partneris ar viņu sadzīvo un samierinās ar viņa izgājieniem. Pat tad, ja pārspīlētā kontrole nenoved līdz nopietnākai emocionālai vai fiziskai vardarbībai, šādas attiecības nav veselīga situācija.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!