osteopāts osteopātija zīdainis bērns
Foto: Shutterstock
"Mazuļu vārdotājs" – tā mēdz dēvēt maigo roku īpašniekus, pēc kuru vizītes zīdainītis sāk naktīs labāk gulēt un kļūst mazāk gražīgs. Pēdējo gadu laikā osteopāts ir viens no tiem speciālistiem, pie kura vēršas daudzi vecāki ar saviem bērniem – gan lielākiem, gan mazākiem – brīžos, kad tradicionālā medicīna nespēj izskaidrot, kas bērnam kaiš. Par to, ko tad īsti dara osteopāts, portālam "Cālis" pastāstīja rehabilitācijas centra "Poga" ārste rehabilitoloģe un osteopāte Baiba Smilškalne.

Osteopātija ir alternatīvās medicīnas joma, kas papildina tradicionālo medicīnu. Osteopāts kā speciālists raugās uz cilvēka organismu kā vienotu veselumu, kur anatomija un fizioloģija ir cieši saistītas. Tāpat osteopāts cilvēkam pateiks, ka organismā ir viss nepieciešamais, lai uzturētu to veselīgu, tāpēc šis speciālists neieteiks medikamentus un nemeklēs standarta risinājumus.

Tehnika, kuru pielieto osteopāts, ir pieskārieni, bet galvenais instruments – ārsta rokas. "Osteopāts strādā ar pilnīgi visu ķermeni. Skatoties plašāk, ķermenī ir ierakstīta visa informācija par cilvēku, par to, kas noticis šīs dzīves laikā, – slimības, traumas, emocionālie pārdzīvojumi. Piekļuves veids ir caur fizisko pieskārienu, bet kopumā jāsaka, ka es strādāju ar cilvēka ķermeni," stāsta Smilškalne. Roku pieskārienu terapijas laikā osteopāts jūt organismu un spēj noteikt problēmzonas pēc tā, cik savilkts ir ķermenis un audi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!