Portāla "Cālis" rīcībā ir nonākušas vairākas šāda veida ziņas. To saturs ir ļoti atšķirīgs – no draudzīga un šķietami naiva līdz patiesi biedējošam. Speciālisti norāda, ka šādas ziņas nav retums – tās saņem un pārsūta ļoti daudzi bērni. Reakcija var būt dažāda. Kāds pasmiesies un ziņu izdzēsīs, cits to pārsūtīs, domādams, ka joko, kāds pastāstīs vecākiem, jo būs nobijies. Speciālisti norāda, ka vissliktākajā pozīcijā ir bērni, kurus saturs nobiedē un kas nevienam par to nestāsta.
Par to, kā rīkoties, lai bērnam ķēdes vēstules nenodarītu pāri, un kā saprast, vai atvasi kaut kas ir nobiedējis, vaicājām Latvijas Drošāka interneta centra vadītājai Maijai Katkovskai un psihoterapeitei Intai Zīlei.
Piedāvājam ieskatīties arī trīs ķēdes vēstuļu fragmentos. Gramatikas un stila kļūdas tajās nelabojām. Kā norāda speciālisti – vecāku uzdevums ir palīdzēt attīstīt bērna kritisko domāšanu. Skaidrojums, ka teksts, kas izskatās pēc slikta tulkojuma, nav uzticams un to nevajadzētu uztvert nopietni, ir viens no soļiem atvases pasargāšanā.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
Lūdzu, uzgaidi!
Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...
Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv