piens, bērns, meitene, tēvs, tētis, prieks
Foto: Shutterstock

Piens ir lielisks kalcija, D vitamīna, B12, B2 un A grupas vitamīnu avots, taču kas par daudz, tas par skādi. "Uzskats, ka piens dara tikai labu, ir maldīgs," uzsver pediatre Daira Brenča. Viņa kopā ar uztura speciālisti Olgu Ļubinu atklāj, kādi ir izplatītākie mīti par pienu bērna uzturā, un kāpēc ar to nevajadzētu pārspīlēt.

Līdz piecu, sešu mēnešu vecumam ideālajā gadījumā bērna primārais un vienīgais uztura avots ir mammas krūts piens, taču šis laiks paskrien nemanot. Mazulim augot, viņa ikdienas uzturu ir nepieciešams papildināt. "Pieradumam ir liels spēks, un mammas krūts ir ērta un vienmēr klāt, savukārt pieniņš ir silts un ideāls pēc sastāva, taču ar to vien nepietiek, jo, bērnam augot, mainās arī viņa uzturvielu pamatvajadzības " skaidro pediatre. Ļubina piebilst, ka šajā vecumā mazulim organismā sāk pietrūkt dzels krājumi, ko viņš var uzņemt ar piebarojumu. Tāpat arī mammas piena uzturvērtība pēc gada vairs nav tāda, kāda tā bija sākuma periodā. Pediatre iesaka vecākiem pieturēties pie ārstu ieteiktiem norādījumiem un neaizrauties ar pārlieku ilgu mazuļa barošanu ar krūti, bet jau laicīgi uzsākt piebarošanu ar dažādiem dārzeņiem.

  • Šajā rakstā vairāk uzzināsi par bērnu piebarošanu, ar ko sākt un kādas ir nepieļaujamās kļūdas. Savukārt te lasi mammu un ārstu viedokli par piebarošanas uzsākšanu jau no četru mēnešu vecuma.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!