Brīdis, kad mazais putnēns pamet ģimenes ligzdu, ir viens no emocionālākajiem mirkļiem vecāku dzīvēs. Lielākā daļa mammu un tētu atzīst, ka tas nav viegli. Taču aizvien vairāk jauniešu Eiropā izvēlas ilgāk dzīvot kopā ar vecākiem. Iemesli tam var būt dažādi. Kamēr vieni to dara finansiālu apstākļu spiesti, citiem dzīvošana kopā ar vecākiem pieder pie kultūras vai ģimenes tradīcijām. "Eurostat" apkopojis datus, kuros redzams, kāds ir vidējais vecums jauniešiem Eiropas valstīs, kad viņi uzsāk dzīvi ārpus vecāku mitekļa.
Palaist bērnus lielajā pasaulē vecākiem ir īsts izaicinājums, to ir atzinušas arī Latvijā pazīstamas māmiņas. Kā to uztvērusi bērnu apģērbu zīmola "Leny Tomy Factory" dibinātāja Liene Andersone, lasi te. Savukārt šeit noskaties video, kurā māksliniece un trīs bērnu māmiņa Ieva Bondare atklāj, cik grūti bija "pārgriezt nabassaiti" un ļaut bērniem doties savā dzīvē.
Taču ir jaunieši, kas izvēlas dzīvot pie vecākiem līdz pat 31 gada vecumam. "Eurostat" ir apkopojis datus, kuros redzams, ka visilgāk pie vecākiem dzīvo vīrieši – 35,3 procenti. Tādās valstīs kā Horvātija, jaunieši pamet ģimenes ligzdiņu aptuveni 31 gada vecumā. Tāpat topa augšgalā ir arī Malta, Itālija, Bulgārija, Spānija, Grieķija un Portugāle, kur bērni dzīvo kopā ar vecākiem vidēji līdz 29 gadu vecumam.