bērni ēdiens bērna uzturs puikas ēst
Foto: Shutterstock
"Nereti runāt par bērna uzturu šķiet – kā ar to vispār tikt galā? It īpaši mājās un ar saviem bērniem, kas ir pati grūtākā auditorija," savu stāstāmo iesāk uztura speciāliste Guna Bīlande. Viņa reiz saņēmusi vērtīgu padomu no kāda pārdošanas speciālista – ja spēj savu bērnu pārliecināt, ka jāvelk tieši tās zeķubikses vai jāapēd tas, ko esi pagatavojis, spēsi pārdot jebko un jebkuram. Brīžiem līdzīgi mēdz būt arī ar bērniem – centies no sirds, gatavojot veselīgu maltīti, bet mazais neēdājs stumj šķīvi prom un pieprasa to, kas ir it kā neveselīgs.

Nesenajā ģimenēm veltītajā konferencē "Vecāku revolūcija", kas notika Cēsīs, sertificēta uztura speciāliste Guna Bīlande runāja par bērnu uzturu. To, kā bērni ēd vai neēd veselīgi, kā arī dalījās ar pieredzi, audzinot savus bērnus. Tālāk portāls "Cālis" apkopojis dažas vērtīgākās atziņas no uztura speciālistes uzstāšanās, kas noderēs ikvienam vecākam.

"Patiešām šādi te sakrālie jautājumi par ēšanu – tā ēšana, šī ēšana – vai neēšanu ir daudz un dikti. Perfektas formulas un atbildes nav, bet ir pāris lietas, kas varētu būt noderīgas, arī plānojot un domājot par savu bērnu maltītēm un uzturu," norāda Bīlande. Pirmā lieta, kas jāsaprot – bērni ir kā lakmusa papīrīši, ar kuriem nosaka pH līmeni. Ar bērniem nestrādā dubultmorāle, tāpēc, ja viņiem stāstām, ka čipsi un burgeri nav forši un konfektes ēst nedrīkst, tas ir jāpiekopj arī vecākiem pašiem. Šeit nelīdzēs moralizēšana bērnu priekšā un klusa našķēšanās pašiem no aizslēgtā skapīša, kad mazie ģimenes locekļi aizgājuši gulēt. Ja jāievēro bērniem, jāievēro arī vecākiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!