Protams, kā jau visam – arī šādām attiecībām ir savi plusi un mīnusi. Iespējams, arī tu un kāds tavs draugs jokojoties esat ieminējušies, ka varētu būt tā dēvētie ''friends with benefits'' jeb draugi ar seksu bez saistībām. Tāpat, iespējams, šī doma tevi nav pametusi un laiku pa laikam pie tevis atgriežas. Ja tā, iedvesmojoties no portāliem ''Glamour'', ''Cosmopolitan'' un ''Elite Daily'', piedāvājam iepazīties ar ieteikumiem, kurus ņemt vērā, uzsākot šāda veida attiecības, kā arī iepazīsties ar lasītāju pieredzi.
Vai iespējams sekss bez saistībām? Atbild lasītājas
Tā tas arī kādu laiku turpinājās, taču kādu dienu viņš vienkārši pārtrauca sūtīt ziņas, bet es par to neļaunojos. Tomēr esam vēl sarakstījušies – viņš atzinās, ka manis dēļ viņam iepatikušās dāmas, kuras ir formīgākas nekā citas, kas, neslēpšu, liek justies pat ļoti labi. Tāpat arī secinājām, ka kādā brīdī mums vienam pret otru sākušas parādīties jūtas. Tas arī bija brīdis, kad viņš nozuda – esot nobijies. Arī šobrīd, kad abi esam attiecībās, dažkārt sazināmies. Visnotaļ tikai pozitīva pieredze,'' tā Anete par savu pieredzi attiecībās bez saistībām.
Savukārt Kristīne savu pieredzi ar gultas prieku partneri atceras ne ar smaidu uz lūpām. ''Viņš bija mans klasesbiedrs. Mūs jau vairākus gadus saistīja abpusējas simpātijas, taču starp mums nekas nekad nebija bijis. Tad kādā ballītē abi nedaudz par daudz iedzērām un es nakti pavadīju pie viņa. Tā tas arī sākās. Satikāmies laiku pa laikam, bet ik reizi tas bija tikai sekss. Lai gan patiesi mūsu starpā bija simpātijas, nevienam tās nebija saistītas ar emocionālu pieķeršanos, tāpēc nevienam arī negribējās attiecības.
Kādu pavasari viņš pārcēlās uz citu pilsētu un tur satika savu arī šī brīža draudzeni. Es no tīras sirds novēlēju attiecību izdošanos, jo pati ar viņu tādas nevēlējos. Pēc pāris mēnešiem viņš atbrauca pie vecākiem un piedāvāja man satikties. Veco laiku vārdā arī piekritu, jo viņš bija arī labs sarunu biedrs. Tovakar runājām daudz, un viņš atklāja, ka ar draudzeni šķīries, un, protams, vēlāk vakara izskaņā nodevāmies kaislībām. Pagāja pāris nedēļas, un sociālajos tīklos ieraudzīju fotogrāfijas, kur viņš laimīgs redzams kopā ar savu draudzeni. Lieki piebilst, ka tobrīd jutos izmantota un kā nodevēja, jo viņš savu draudzeni krāpis tieši ar mani. Savukārt uz manu jautājumus, kāpēc man melojis par šķiršanos, viņš vien atbildēja – mēs tobrīd patiesi bijām sastrīdējušies.'' Lai gan šī pieredze Kristīnei atmiņā atgriežas ar ne visai patīkamām emocijām, tomēr viņa to nenožēlo.
Neejiet uz randiņiem
Tāpat, dodoties uz jebkāda veida tikšanos ar kādu, ar kuru līdz šim bijušas tikai seksuālas attiecības, tas neapšaubāmi paver iespēju parādīties emocijām. Savukārt emocijas, pieķeršanās novedīs pie jūtām, bet jūtas – pie skumjām un pārdzīvojumiem par to, ka jūsu starpā nav īstu attiecību. Protams, vienmēr pastāv iespēja, ka arī otram ir jūtas un viņš vēlas ko vairāk nekā tikai seksu, bet par to vislabāk var pārliecināties runājot.
Neaizmirstiet par drošu seksu
Taču otrs ne mazāk svarīgs iemesls, kāpēc neaizmirst par izsargāšanos, ir seksuāli transmisīvo infekciju slimības (STI). STI, šķiet, ir tabu tēma, kuru pārrunāt viens ar otru dažkārt nevēlas arī partneri, kas attiecībās ir vairākus gadus. Ideālā variantā, pirms uzsākat savas bezsaistību attiecības, jums abiem būtu jāpārrunā, vai kāds no jums nav pārslimojis vai šobrīd neslimo ar kādu no STI. Taču ja šī saruna nav notikusi un visticamāk nenotiks, prezervatīvi ir vienīgais veids, kā sevi pasargāt.
Vairāk par seksuāli transmisīvo infekciju slimībām lasi šeit.
Pārrunājiet robežas
Piemēram, varat pārrunāt, kas būs tās dienas, kurās tiksities, un kur. Tāpat pavisam noteikti nepieciešams izrunāt, kas jūs abus gultas priekos apmierina, bet kam jūs teiksit nē. Nedrīkst aizmirst arī par jūsu savstarpējo attiecību izrunāšanu – vai jūs patiesi vienos tikai kaislības guļamistabā vai tomēr satiksities un sazināsities arī ikdienā. Šie ir tikai daži piemēri, par ko nepieciešams padomāt, pirms uzsākt dēku. Un nebaidieties no robežu daudzuma – ja to ir tikai pāris, tas ir normāli, ja to ir desmit un vēl vairāk, arī tas ir normāli. Pats galvenais, lai abi piekrītat noteiktajām robežām un lai tās palīdz jums veidot tādas bezsaistību attiecības, kādas abi vēlaties.
Norunājiet, kā tas beigsies
Tāpat būtiski pārrunāt, kā rīkosieties, ja vienam vai otram parādīsies jūtas. Varbūt arī šis var būt par iemeslu jūsu mīlas prieku beigām. Jo vairāk iemeslu, kas varētu kalpot par jūsu attiecību beigām, atradīsit, jo vieglāka un nesāpīgāka būs beigu saruna.