Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība no 16. novembra 10 sestdienas rīko atbalsta grupu smagi slimu bērnu māsām un brāļiem. Par to, kāpēc šādas grupas ir nepieciešamas un ko tās sniedz īpašo bērnu ģimenēm, stāsta Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības kapelāne Aina Briede.
Paliatīvā aprūpe paredz kompleksu pieeju – ne tikai hroniskas, neizārstējamas slimības simptomu kontroli, bet arī pastāvīgu psiholoģisku, sociālu un garīgu atbalstu ģimenei atvases slimības laikā, nāves brīdī un arī pēc nāves jeb sērošanas laikā. Tieši Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība ir tā, kas jau vairāk nekā 20 gadus risina jautājumus, kas saistīti ar šādas aprūpes pakalpojuma pieejamību visā valstī. Veidot atbalsta grupas ir viens no veidiem, kā biedrība smagi slimu bērnu ģimenēm var sniegt psihoemocionālu un garīgu atbalstu.
Ģimenē vecāku mīlestība, uzmanība un gādība ir nepieciešama visām atvasēm neatkarīgi no viņu veselības stāvokļa. Taču mammām un tētiem, kuriem ir jārūpējas par īpašo bērnu, sadalīt savu uzmanību ir izaicinājums. "Ģimenē ienākot slimajam bērnam, lielāka uzmanība tiek pievērsta viņam, līdz ar to brāļiem un māsām uzmanības "it kā" tiek mazāk," skaidro kapelāne. "Iepazīstoties ar šīm ģimenēm, es ļoti labi saprotu, cik daudz laika paņem īpašais bērns, kuram ir īpašas vajadzības, īpaša ēdināšana, īpaša kopšana, īpaši medikamenti." Smagi slimais bērns ievieš pārmaiņas visu ģimenes locekļu ikdienā, tāpēc atbalsta grupas ir nepieciešamas ne tikai vecākiem, bet arī brāļiem un māsām.