sociālie tīkli sarakstes iepazīšanās
Foto: Shutterstock
Iepazīšanās veidi ir dažādi, taču viens no ērtākajiem un mūsdienās biežāk pielietotajiem ir iepazīšanās internetā caur dažādiem portāliem un lietotnēm. Taču – vai vienmēr tas ir labākais veids, kā iepazīties, un vai gadījumā negūstam nepareizu priekšstatu par cilvēku, sākotnēji viņu nemaz klātienē neredzot un nedzirdot? Kādi cilvēki visbiežāk izmanto iepazīšanās lietotnes? Šādus jautājumus noskaidrosim no psihoterapijas speciālista Jura Blumberga, kā arī uzklausīsim "Viņa" lasītāju pieredzes stāstus saistībā ar iepazīšanos interneta vidē.

Vai tā būtu steidzīga un piepildīta ikdiena, kautrēšanās, sabiedrisku pasākumu neapmeklēšana, vai nepieciešamība pēc ērtības un viegluma – katram savi apsvērumi, kāpēc meklējam iepazīšanos tiešsaistē. Kā skaidro psihoterapijas speciālists Juris Blumbergs, šādu iepazīšanās veidu nevajadzētu novērtēt par zemu. "Tas ir absolūti normāli. Mūsdienīgs veids, kā cilvēki var iepazīties, katrā ziņā cilvēki tā uzzina viens par otra eksistenci. Iepazīšanās portālos ir laba iespēja iegūt pašu, pašu pirmo priekšstatu un iespaidu par cilvēku," viņš skaidro. "Senāk, laikos, kad nebija interneta, mēs jau arī iepazināmies – vai tas būtu kāds kolhoza pasākums, sarīkojums, kino vai zaļumballe. Tur mēs, jaunieši, ejam un iepazīstamies, skatāmies – ahā, tur ir kaut kādas jaunas meitenes! Var mēģināt pieiet klāt un uzrunāt. Bet tagad ir citi veidi. Un tas ir absolūti normāli!" Bet vai nav pazudusi sava veida romantika, zaļumbaļļu un pasākumu vietā iepazīstoties un čatojot pie datora? Blumbergs uzskata, ka, protams, sarakstīšanās var būt arī sekla un virspusēja, bet tajā pašā laikā tā var būt arī skaista un romantiska. "Ak, tā var būt pat ļoti romantiska. Tas gan ir atkarīgs no čatā iesaistītajiem."

Internets ir vide, kur varam būt jebkas, kas vēlamies. Tādēļ rodas jautājums, vai šādā vidē radušās attiecības jau sākotnēji nav balstītas uz maldīgiem un nepareiziem pieņēmumiem? Piemēram, pēc iepazīšanās internetā cilvēki izveido attiecības, taču kāds no pāra, iespējams, ir sevi parādījis citādāku, nekā viņš ir patiesībā. Zināms, ka cilvēki internetā bieži vien ir drošāki, viņi var radīt tēlu, kāda reālajā dzīvē nemaz nav. Kā tas ietekmēs turpmākās attiecības? "Interneta vidē es varu radīt kādu tēlu par sevi – kāds es esmu varonis un foršais džeks, tāpat es jau veidoju pats savā galvā fantāziju par meiteni, ar ko es tagad sazinos. Un tas ir tikai jautājums – cik tā meitene manās fantāzijās ir reāla? Cik liela daļa no tā ir manis radītā fantāzija? Sadūšojos un aizeju uz reālu satikšanos ar viņu un, protams, te var būt tas, ka viņa ierauga mani, saķer galvu un saka – ak, šausmas, vai tas esi tu? Un mūk projām! Jārēķinās, ka tas cilvēks, ar kuru čatoju un kuru es tagad redzu savā galvā – kāda ir balss, smarža, kustības – tas ļoti lielā daļā ir mans fantāzijas auglis," viņš skaidro. Protams, ir ļoti liels risks, ka viņa nebūs tāda un es arī nebūšu tāds, kādus mēs viens otru esam iedomājušies."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!