bērni brālis māsa puika meitene ziema sniegs pārgājiens pastaiga
Foto: Shutterstock
Ciešas un sirsnīgas attiecības māsu un brāļu starpā ir tas, kas ģimeni stiprinās ne vien tad, kad bērni vēl ir mazi, bet arī visas turpmākās dzīves garumā. Lai tā notiktu, pamats sirsnīgām un saskanīgām attiecībām jāieliek jau no mazotnes, un tas ir vecāku rokās – vai māsas un brāļi savstarpēji "karos", vai viens otram būs gluži kā labākie draugi.

Brīžos, kad bērni savā starpā plēšas un ir sajūta, ka to vien dara kā ķīvējas, ir tikai normāli, ka vecāki cenšas atrisināt māsu un brāļu savstarpējās nesaskaņas mierīgā ceļā. "Ir svarīgi atcerēties, ka bērnu stimuls atrisināt savstarpējās nesaskaņas veiksmīgi, atkarīgas no tā, cik lielu pozitīvo saskarsmi bērni iekrājuši "savstarpējo attiecību bankas kontā"," portālā "Psychology Today" norāda klīniskā psiholoģe un autore Laura Mārkama (Laura Markham).

Pozitīvas attiecības bērnu starpā veidojas, ja saskarsme arī ir tāda. To pierāda vairāki pētījumi, kas veikti par pāru un kolēģu savstarpējām attiecībām – psihologs un pētnieks Džons Gotmans atklājis, ka pēc vienas negatīvas saskarsmes, pāriem vajadzīgas piecas līdz septiņas pozitīvas saskarsmju/komunikācijas reizes. Lai gan Mārkama, kas specializējusies tieši bērnu un ģimenes psiholoģijā, norāda, ka analogu praktisko pētījumu māsu/brāļu starpā līdz šim nav, pāru un vienas ģimenes bērnu attiecībās var vilkt paralēles.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!