bērnudārzs, bērni, mazuļi, spēlēties, rotaļlietas
Foto: Shutterstock
Pēdējos gados pieaugusi vecāku interese par bērnu uzraudzības pakalpojumu, kas tiek dēvēts par mājdārziņu. Vecāku lielo interesi apstiprina arī mājdārziņa "Mīļmājas" vadītāja Elīna Beihmane un "Vīnodziņas" vadītāja Dace Verpakovska. Taču viņas uzsver – vecākiem ne vienmēr ir skaidrs, kas ir mājdārziņš, ar ko tas atšķiras no privātajiem un pašvaldību bērnudārziem un ko no tā sagaidīt.

Bērnu aizsardzības likumā minēts, ka bērnu uzraudzības pakalpojums, kāds ir arī mājdārziņš, ir kvalificēts uzraudzības un aprūpes pakalpojums, kura mērķis ir nodrošināt bērna atrašanos pieaugušā klātbūtnē, kā arī drošu, saturīgu un lietderīgu dienas organizēšanu, sekmējot bērna vispusīgu attīstību. Taču bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēji neīsteno pirmsskolas izglītības programmu, jo tā nav izglītības iestāde, kura nodarbina pedagogus.

Pēc likuma ir divu veidu bērnu uzraudzības pakalpojumi: īslaicīgs – līdz četrām stundām dienā, kā arī pilna laika – ilgāks par četrām stundām. Šobrīd Bērnu uzraudzības pakalpojumu sniedzēju (BUPS) reģistrā Rīgā ir reģistrētas 87 juridiskās personas, savukārt visā Latvijā – 143, informēja Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) vecākā eksperte Jana Veinberga.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!