pāris mīlestība skūpstīties sekss
Foto: Shutterstock
Mīlas rotaļas ir viena no darbībām, ko varētu uzskatīt par instinktīvu, proti, daba ir iekārtota tā, ka ikvienam pašam vajadzētu saprast, kā tad tikt pie pēcnācējiem. Tomēr cilvēkiem sekss bieži nozīmē daudz vairāk un ar to nereti saistās ļoti daudzas nedrošības un bailes. Turklāt plaši pieejamā informācija un apraksti par to, kādam jābūt seksam un kāds tas ir citiem, situāciju nebūt neatvieglo. Un nav nekāds pārsteigums, ja kautrējamies pajautāt kaut ko nezināmu par seksu – nereti rodas iespaids, ka citi par to zina visu.

Tomēr tā nebūt nav. Ikvienam cilvēkam seksuālā dzīve raisa jautājumus un laiku pa laikam sagādā problēmas. Vai es esmu pietiekami labs vai laba? Vai mana vēlme pēc seksa nav pārspīlēta? Kurš vainīgs, ja vīrieša lepnums nereaģē tā, kā vēlas viņš vai sirdsdāma? Tie ir tikai daži no jautājumiem, ko daudzi gribētu uzzināt, bet kautrējas pajautāt.

Iedvesmojoties no "Psychology Today", "Healthline" un "Elite Daily", meklējām atbildes uz sešiem neērtiem jautājumiem par seksu.

Cik ilgs laiks nepieciešams orgasma sasniegšanai?

Nav viena noteikta laika, kurā cilvēks sasniedz orgasmu. Vieniem nepieciešamas 20-30 minūtes, kamēr citi baudas virsotnes sasniegs vien dažu sekunžu laikā. Jā, pastāv medikamenti un tehnikas, kas palīdz palēnināt vai paātrināt orgasma sasniegšanu, bet, veidojot attiecības, ir būtiski, lai arī šajā jautājumā būtu saskaņa. Attiecību sākumā partneri parasti cenšas viens otram izpatikt un pielāgoties, bet pēc laika nesaskaņa šai jomā var radīt arvien vairāk un vairāk problēmu. Tāpat jāņem vērā, ka cilvēka spēju sasniegt orgasmu ietekmē arī veselība, emocionālais stāvoklis un izmaiņas ar ķermeni, kas novērojamas, kļūstot vecākiem.

Cik bieži cilvēkam nepieciešams sekss?


Foto: Shutterstock
Situācijas ir dažādas, un tev nevajadzētu justies slikti, ja kāds paziņa stāsta par saviem mīlas piedzīvojumiem, bet tu pat iedomāties nevari tik bieži nodoties gultas priekiem. Ir normāli, ja arī partneru vēlmes šajā jautājumā atšķiras. Daži cilvēki ir seksuālāki nekā citi. Vieni vēlas mīlēties reizi vai vairākas dienā, citi reizi nedēļā, bet vēl kāds – reizi mēnesī vai retāk. Turklāt tavu noskaņojumu un libido var ietekmēt arī dažādi ārējie faktori.

No vienas puses varētu domāt, ka jautājums par to, cik bieži vēlies nodarboties ar seksu vai realitātē nododies mīlas priekiem, nav būtisks, tomēr, ja esi attiecībās, tam var būt svarīga loma. Pat, ja esat emocionāli tuvi un lieliski saprotaties, nesaskaņas guļamistabā var būt nopietna problēma. Attiecību sākumā cilvēki bieži cenšas izdabāt otram, bet vēlāk viņu dabiskās vajadzības var gūt virsroku. Partneris, kas vēlas mīlēties biežāk, jutīsies neapmierināts, un arī otrs būs nelaimīgs, jo nespēs izdabāt vai vienkārši nevarēs saprast, kāpēc partnerim sekss nepieciešams tik bieži.

Par atšķirīgu izpratni šajā jomā, kas to izraisa un kā to risināt, vairāk vari uzzināt podkāstā "Laimes laboratorija" šeit.

Cik nozīmīgs ir izmērs?


Foto: Shutterstock
Gan dzimumlocekļu, gan vagīnu formas un izmēri var būt ļoti dažādi. Nereti tiek sacīts, ka izmēram nav nozīmes. Un tā arī ir, bet tikai daļēji. Ļoti bieži vīrieši jūtas slikti vai tiek noniecināti viņu mantības dēļ, lai arī nav tāda viena "vislabākā" izmēra. Tomēr izmērs var būt nozīmīgs, kad cilvēki cenšas atrast sev piemērotu partneri.

Ja vīrieti daba ir apveltījusi ar iespaidīga izmēra mantību, sievietei ar šauru vagīnu mīlēšanās ar šo kungu var būt sāpīga. Šādā situācijā noteikti nevarētu sacīt – jo lielāks, jo labāk. Sāpju dēļ sieviete var sākt arvien biežāk un biežāk izvairīties no intīmās tuvības. Situāciju vēl vairāk var saasināt menopauzes iestāšanās, kas nozīmē arī dabīgā lubrikanta samazināšanos. Pretējā gadījumā, proti, ja sievietes vagīna ir plašāka, bet vīrieša loceklis mazāks, abiem partneriem orgasmu sasniegt varētu būt sarežģītāk.

Protams, šādas atšķirības uzreiz nenozīmē attiecību neizdošanos, bet intīmā dzīve varētu prasīt nedaudz vairāk darba un izdomas. Talkā var nākt garākas priekšspēles, orālais sekss un īpašas pieaugušo rotaļlietas.

Vai masturbēšana ir kaitīga?


Foto: Shutterstock
Laiku pa laikam nākas dzirdēt apgalvojumus, ka masturbēšana ir kaitīga un ka ar to nodarbojas tikai vientuļnieki un izvirtuļi. Patiesībā pašapmierināšanās ir dabīga un veselīga savas seksualitātes izpaušanas forma. Tā palīdz atbrīvoties no stresa un uzlabo garastāvokli. Tāpat tā ir veids, kā labāk iepazīt savu ķermeni un izprast, kas tev palīdz sasniegt baudas virsotnes. Kā gan tu varēsi kādam pateikt, kā tevi apmierināt, ja nezināsi, kā to izdarīt?

Runājot par fizisko veselību... Arī pārliecība, ka sevis apmierināšana ir drošs ceļš uz dzimumorgānu traumām, ir mīts. Jā, vienveidīgas un nesaudzīgas kustības un pieskārieni var mazināt noteiktu zonu jutīgumu un atstāt negatīvas sekas, bet šādā gadījumā pie vainas ir tehnika, nevis masturbēšana kā tāda. Pamaini rutīnu, ieklausies savā ķermenī. Nedaudz mainot ceļu, kā sevi novest līdz baudas virsotnēm, tu vari gūt vēl nepiedzīvotas sajūtas.

Vai anālais sekss ir traumatisks?


Foto: Shutterstock
Anālais sekss parasti tiek saistīts ar homoseksuāliem vīriešiem, tomēr arī heteroseksuāli pāri to mēdz iekļaut savās intīmajās rotaļās. Jebkurā gadījumā tas raisa virkni jautājumu – vai ir pareizais veids, kā to darīt, vai tas ir bīstams un traumatisks. Taisnības labad jāsaka – jā, anālā seksa laikā ir salīdzinoši augsts traumatisma risks.

Galvenie nosacījumi, lai nenodarītu pāri sev vai partnerim – to nedrīkst uzspiest un sasteigt. Pretējā gadījumā traumas ir garantētas. Atbrīvošanās un ļoti liels daudzums lubrikanta ir ļoti būtiski, lai ieplānotais izdotos. Ja visi nosacījumi tiek ievēroti un abi partneri to vēlas, šī seksa forma patiesi var būt daļa no saskanīgas un patīkamas mīlas dzīves.

Kurš vainojams pie erekcijas neesamības vai uzbudinājuma trūkuma sievietei?


Foto: Shutterstock
Kāpēc viņam nav erekcijas – vai tā ir mana vaina? Sieviete nešķiet gatava – vai es neesmu pievilcīgs? Par to, kā partnera ķermenis reaģē uz pieskārieniem un skūpstiem, satraucas gan sievietes, gan vīrieši. Turklāt ikviens satraucas ne tikai par partnera, bet arī sava ķermeņa reakciju. Vai tad vīrietis nepārdzīvo, ja viņš nespēj apmierināt partneri? Vai tad sievietes nejūtas slikti, ja nekādas partnera darbības un centieni nespēj sagādāt baudu?

Šādās situācijās der atcerēties, ka cilvēka ķermenis nebūt nav vienkārša štellīte, kam var pavēlēt izpildīt ikvienu komandu. Vīrieša erekcija nav atkarīga tikai no tā, cik pievilcīga ir viņa partnere. Fiziskā veselība, satraukumi, depresija un vesela virkne citu faktoru var ietekmēt viņa spēju saglabāt erekciju. Un līdzīgi ir ar sievietēm – dabīgā lubrikanta trūkums nenozīmē, ka viņām nepatīk partneris vai ka viņas nav uzbudinātas. Tas arī uzreiz nenozīmē, ka iestājusies menopauze. To var ietekmēt arī hormonu līmeņa svārstības viena cikla laikā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!