pāris attiecības sekss guļamistaba
Foto: Shutterstock
Iespējams, kāds gribētu tam iebilst, taču sekss neapšaubāmi ir neatņemama un nozīmīga attiecību sastāvdaļa. Nereti nesaskaņas guļamistabā pat ir iemesls spēcīgas saiknes un šķietami laimīgu attiecību beigām. Lai gan mīlēšanās mākslu izkopjam tikai ar laiku, dažkārt arī attiecībās ar ilglaicīgu partneri pieļaujam tās pašas kļūdas, kuras pieļāvām ar iepriekšējiem mīļotajiem, jo neesam atskārtušas, ka kaut ko darām nepareizi.

Tāpat varbūt kāda dāma steigs oponēt apgalvojumam, ka sievietes bieži vien paļaujas tikai uz vīrieti un viņa prasmēm guļamistabā. Taču patiesi ir sievietes, kas dzīvo ar šādu uzskatu, tādējādi arī kādas neveiksmes un neizdošanās ir kārtējais akmens mīļotā dārziņā. Tomēr viss nav tikai balts vai melns.

Gan tu, gan tavs mīļotais ir tikai cilvēki, un katram jebkurā dzīves jomā mēdz gadīties dažādas likstas, tostarp guļamistabā. Lai tavā un partnera intīmajā dzīvē neiezagtos aukstums un nesaskaņa mīlas priekos nebūtu iemesls attiecību beigām, iedvesmojoties no portāliem ''Web Md'', ''Insider'' un ''Cosmopolitan'', iepazīstinām ar kļūdām guļamistabā, kuras pieļauj teju katrs mīlnieks.

Tu uzskati – sekss sākas un beidzas guļamistabā


Foto: Shutterstock
Ir cilvēki, kas uzskata, ka mīlēšanās notiek tikai guļamistabā, kas nozīmē – sekss tur arī sākas un beidzas. Taču šāds pieņēmums ir aplams. Jā, protams, dažkārt alkas pēc mīlas priekiem parādās laiskojoties ar mīļoto guļamistabā, tāpēc tur mīlēšanās piedzīvojusi sākumu un beigas. Taču bieži vien viss tas, ko ar otru darām ikdienā, ietekmē to, kāds ir jūsu sniegums guļamistabā.

Iespējams, tas izklausās salkani, bet veselīgās un laimīgās attiecībās seksuālā dzīve ir tiešā veidā saistīta arī ar emocionālo saikni. Gan tev, gan tavam partnerim attiecībās ir jājūtas droši un novērtēti, un šīs sajūtas uzlabo mīlas priekus. Savukārt drošības un novērtējuma sajūtu var sniegt tādi vienkārši un ikdienišķi žesti kā apskāvieni, skūpsti, sadošanās rokās, komplimenti, kopā pavadīts laiks.

Tev šķiet – zini, ko partneris vēlas, un ceri, ka otrs lasa tavas domas


Foto: Taras Chernus / cc
Iespējams, ikreiz, kad ar partneri nododies mīlas priekiem, abi sasniedzat baudas virsotni. Tādēļ tev ir radies priekšstats, ka tu zini, kas tavam partnerim patīk, un katru reizi mīlējoties tu centies pieturēties pie viena scenārija un izvairies no darbībām, kas, tavuprāt, mīļotajam nesagādā baudu. Lai gan patiesi ir iespējams pavisam nejauši noskaidrot, kas mīļoto guļamistabā iepriecina, tomēr to pieņemt kā vienīgo patiesību nav pareizi. Vislabākais veids, kā noskaidrot, ko otrs seksa laikā vēlas, ir to pajautāt.

Līdzīgi ir ar klusēšanu – ja tu paļausies uz to, ka otrs šķietami prot nolasīt tavas domas un, tev neko nesakot, izdarīs visu, ko vēlies, tu rūgti maldies. Tu neesi vienīgā, kas prāto, kas mīļotajam sniedz īpašu baudu. Arī tavs partneris līdzīgi kā tu var domāt, ka zina, kas tevi apmierina, bet kamēr tu savas vēlmes neizteiksi skaļi, ļoti iespējams, tu guļamistabā nedabūsi to, ko vēlies. Lai jūs abi dalītos vislabākajā seksa pieredzē, jums jāprot vienam ar otru runāt par patīkamo un nepatīkamo mīlēšanās laikā.

Tu domā – orgasms ir vienīgais seksa mērķis


Foto: Shutterstock
Nav šaubu, ka mīlēšanās palīdz apmierināt vienas no mūsu vajadzībām. Taču tas nebūt nenozīmē, ka par vienīgo seksa mērķi jāuzskata orgasma sasniegšana. Ja tas būtu vienīgais iemesls, kāpēc nodarboties ar seksu, tad cilvēki, kuriem baudas virsotni izdodas sasniegt ātri, tiktu uzskatīti par labākajiem mīlniekiem. Tomēr sekss nav tikai par kulminācijas sasniegšanu.

Vispirms jāmin – koncentrējoties tikai uz orgasma sasniegšanu, tas var radīt papildus stresu un trauksmes sajūtu, kā rezultātā kulmināciju vari arī nesasniegt. Tāpat šādi domājot par mīlas priekiem, tu pret tiem attiecies savā ziņā kā pret darbu, tādējādi nespējot līdz galam tos izbaudīt. Kā arī iemācoties izbaudīt seksu kā procesu nevis tikai tā iespējamo rezultātu, tu no tā gūsti vairāk pozitīvu pieredžu – tu vēl vairāk satuvinies ar partneri un vairāk iepazīsti sevi un savu ķermeni.

Tu salīdzini mīļoto ar saviem bijušajiem


Foto: Shutterstock
Cilvēkiem ir tieksme dažādas pieredzes salīdzināt – pakalpojumus, kvalitāti, sajūtas u.tml. Un nereti gribot negribot, apzināt vai neapzināti savu šī brīža mīļoto salīdzinām ar bijušajiem partneriem. Iespējams, tu salīdzini laiku, ko, kā un cik ilgi pavadi kopā ar mīļoto, ar to, kā bijis agrāk. Varbūt tu šad tad atminies, kā tevi mēdza pārsteigt tavs iepriekšējais partneris, un apceri, kā to dara jaunais.

Bet varbūt tas, ko salīdzini, ir mīlas prieku pieredzes. Iespējams, kāds no taviem bijušajiem tevi un tavas vēlmes guļamistabā pazina labāk, tāpēc par šī brīža seksu neesi tik lielā sajūsmā. Vai varbūt tavs partneris ir tik izcils, ka mīlēšanās laikā domās noniecini visus iepriekšējos mīlniekus. Lai arī kāds būtu salīdzināšanas iemesls, to nekādā gadījumā nevajadzētu darīt.

Ir jāatceras – cilvēki ir dažādi, kas nozīmē, ka arī vēlmes un sniegums guļamistabā būs dažāds. Tā vietā lai tu mestos kārtējos apcerējumos par to, ko guļamistabā darīji ar bijušajiem, iepazīsti savu mīļoto vēl vairāk, koncentrējies uz jūsu abu sniegumu un to, kā to padarīt vēl labāku un baudāmāku.

Tu uzskati – sekss reālajā dzīvē ir tāds pats kā filmās


Foto: Shutterstock
Šķiet, daudzi piekritīs, ka filmas un seriāli dažkārt rada iespaidu par to, kādai it kā vajadzētu būt realitātei, tostarp arī kādiem jābūt mīlas priekiem. Ja tu esi viena no tiem, kas tic, ka sekss filmās un reālajā dzīvē ir identisks, diemžēl tā nav tiesa. Visbiežāk filmās galvenie varoņi nododas kaislīgam seksam, abi vienlaikus, ātri un vienmēr sasniedz orgasmu. Taču realitātē kulmināciju viens var sasniegt ātrāk par otru, bet citreiz kāds no partneriem līdz tai nemaz nenonāk.

Tāpat filmās nedzirdam dīvainas skaņas, kuras rada mīlnieku ķermeņi, bet reālā guļamistabā tādas var dzirdēt. Piemēram, seksa laikā vagīna var izdvest skaņas, kas savā ziņā atgādina gāzes. Tas notiek tāpēc, ka tajā iesprostots gaiss, kas mīlēšanās laikā tiek izlaist laukā. Kā arī bieži vien kino mīlas ainas sākas, iestājoties krēslai, un beidzas, austot rītam, kas liek domāt, ka arī tavam partnerim un tev jāspēj mīlēties visu nakti. Tiesa – ir vīrieši, kas arī bez medikamentu palīdzības var saglabāt ilgstošu erekciju, taču tā neilgs visu nakti. Tāpēc nevajag šaustīt partneri, ja viņa spējas neatbilst ekrānā redzamajām.

Dažādu ekranizējumu dēļ neuzstādi sev un partnerim noteikumu, ka jūsu seksuālajai dzīvē ir jāatbilst tam, ko filmā atainojuši aktieri. Tā ne tikai tu pati jutīsies slikti, domājot, ka ar tavu mīlas dzīvi kaut kas nav kārtībā, bet arī neiedragāsi mīļotā pašcieņu, pieprasot guļamistabā to, kas, ļoti iespējams, nemaz nav iespējams.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!