Kāpēc bērns mēdz būt skaudīgs un kā viņam palīdzēt
Foto: Shutterstock
Skaudība ir pazīstama ikvienam cilvēkam, bet bērna tiešums šo parādību padara vēl izteiktāku un vētraināku. Kur rodas skaudība un kā rīkoties vecākiem, lai īslaicīgie tās uzsliesmojumi nepārietu kā dzīves norma, kad bērns paaugsies?

Skaust ir slikti. Tā ir tāda tradicionāla pārliecība, kas bieži vien tiek nodota no paaudzes paaudzē, skaudība tiek nosodīta, un vecākus nereti biedē šādas parādības novērošana savā bērnā. Bet skaudība ir jūtas, ko raisa dusmas un nepiepildītas vēlmes. Savukārt jebkuras emocijas, ko piedzīvo cilvēks, nav iespējams iedalīt labajās un sliktajās, tieši tāpat kā ķermeņa orgānus nedrīkst dēvēt par derīgajiem un kaitīgajiem, svarīgajiem un mazāk svarīgiem. Visām jūtām ir biloģisks pamats, un ja reiz tās rodas, tātad tieši tajā brīdī tās ir vajadzīgas, lai nodotu vienu vai citu signālu, portālā "Parents" skaidro speciālisti.

Skaudībai, kā jebkurām citām spēcīgām emocijām, piemīt milzu enerģija, kura var būt graujoša, bet to var arī izmantot pozitīvā nozīmē, dodot spēkus jaunu sasniegumu attīstībai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!