Viena no lietām, kas jau sākotnēji jāatceras – bērna degunu nepieciešams izšņaukt pareizi. Kā savulaik uzsvērusi otolaringoloģe Ligija Ķīse – maziem bērniem jāļauj puņķus vilkt uz iekšu, bet tad, kad deguna šņaukšanas māksla apgūta, to noteikti nedrīkst darīt ar lielu spēku. Vairāk par to, ko drīkst un ko nedrīkst darīt gadījumos, kad ir iesnas, novecojošām metodēm cīņai ar iesnām, kā arī to, kāpēc tās var būt bīstamas, vari izlasīt rakstos zemāk.
Kā bērnam pareizi izšņaukt degunu
Puņķošanās laiks – rudens. Kā pasargāt bērnu no saslimšanas
Kas vecākiem jāzina, ja bērns bieži mokās ar iesnām
Puņķošanās laiks: četras iesnu stadijas un kā bērnam atvieglot elpošanu
Ko drīkst un ko nedrīkst, kad bērnu nomoka iesnas?
Par dažādiem rinītiem, tautas valodā dēvētiem vienkārši par iesnām, ir daudz mītu. To ārstēšanā vieni vecāki izmanto plašu medikamentu arsenālu, izolējot bērnu no vienaudžiem un cieši aizslēdzot sava mājokļa durvis ciemiņiem. Citi, savukārt, iesnām nepievērš praktiski nekādu uzmanību, sagādājot vien zināmu daudzumu vienreizējās lietošanas lakatiņu un sniedzot dažus norādījumus.
Bērnam divu gadu garumā nepārtraukti iesnas; speciālista komentārs
Pagājušā gadsimta metodes cīņā pret saaukstēšanos un pediatra atsauksmes par tām
Kāpēc iesnas var būt bīstamas un kāds tām sakars ar ausīm
Rudens tuvošānās atnes pārmaiņas ne tikai dabā, bet arī cilvēka organismā. Tas ir laiks, kad jāsāk uzmanīties no dažādiem vīrusiem, kuri izraisa it kā nevainīgas iesnas. To, cik iesnas var būt bīstamas, stāsta LOR klīnikas otolaringoloģe Elza Rāte.
Pazīmes, kas liecina – bērnam ir palielinātas aizdeguna mandeles
Iesaka bērnu fizioterapeite: aktīvi vingrinājumi krūškurvja mobilitātes un plaušu ventilācijas uzlabošanai
Pavasaris ir laiks, kad aizvien vairāk sastopamies ar dažādām elpošanas sistēmas saslimšanām. Sākot ar iesnām un klepu, kas nereti ir kā viens no simptomiem citām saslimšanām, līdz pat pneimonijai vai bronhītam.