pāris nesaskaņas attiecības apvainoties
Foto: Shutterstock
Pāra attiecības mijas ne tikai ar savstarpējas saskaņas, sapratnes un mīlestības jūtām, bet gadu gaidā arī ar šķietami neatrisināmām nesaskaņām, aizvainojumu un citām problēmām. Brīžos, kad laulātie draugi jau desmito reizi attopas, strīdoties par vienu un to pašu argumentu, viens no risinājumiem ir palīdzības meklēšana no ārpuses – ar došanos pie pāru terapeita. Tomēr došanās psihologa vai psihoterapeita ne vienmēr ir viegls lēmums, jo sevišķi divatā, lai risinātu pāra problēmas.

Pāru terapiju nevilšus apvij dažādi stereotipi un mīti, visbiežāk – ka terapija ir domāta tikai tiem, kuri izšķirsies. Tomēr šie mīti nepalīdz tiem pāriem, kas nodomājuši meklēt speciālista palīdzību attiecību risināšanā, bet vairās, jo iespaidojušies no nepatiesiem mītiem. Šī iemesla dēļ psiholoģe Hollija Pārkere vietnē "Psychology Today" kliedē dažus mītus par pāru terapiju, kas nav patiesi.

Došanās pie pāru terapeita vai laulību konsultanta var būt biedējoša, un tas ir normāli, jo sarunu ceļā cilvēks atklāj emocijas, jūtas vieglāk ievainojams, turklāt privātas un intīmas detaļas laulātie uztic pilnīgam svešiniekam. "Pāru terapija apvīta ar sliktu slavu kā vieta, kur attiecības mirst, tāpēc, izvēloties doties pie terapeita, rīcība var šķist kā pieteikums tam, ka šīs attiecības dveš pēdējo elpu," skaidro psiholoģe Pārkere.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!