tēvs meita pusaudze ģimene pusaudži tīņi
Foto: Shutterstock

Bērna audzināšana visos vecumposmos nudien nav no tiem vienkāršākajiem darbiņiem. Taču ir skaidrs, ka katram vecumam piemīt sava specifika. Ja mazu bērnu audzināšanā vairāk uzmanības veltām viņu fiziskajām vajadzībām un sociālo prasmju apgūšanai, tad vēlāk audzināšanas ievirzes krietni mainās. Kādas izmaiņas audzināšanā sagaida tad, kad vēl mazais pamatskolnieks pārtop par jaunu pusaudzi jeb tīni?

Kā norāda socioloģe, vairāku grāmatu autore, kas veltītas bērnu audzināšanai, un četru pusaudžu mamma Kristīne Kārtere vietnē "Psychology Today", cilvēkiem ir priekšstats, ka audzināt vairākus pusaudžus vienlaikus ir neiespējami. Tiem ir savas neatkarīgās domas, viedoklis, kuru arvien grūtāk kļūst ietekmēt, viņi ir dezorganizēti un vispār visu laiku čīkst. Labā ziņa gan ir tā, ka audzināt pusaudzi ir vienkāršāk, nekā pavisam mazus bērnus. Tas gan nenozīmē, ka var atslābt – lūk, trīs socioloģes Kristīnes Kārteres norādītās pārmaiņas audzināšanā, ar kurām vecākiem jārēķinās, kad viņu mazais bērns kļūst par jauno pusaudzi.

  • Šajā rakstā vari izlasīt pavisam īsi un konkrēti 28 lietas, ar kurām saskaras bērni un vecāki, kuru atvase ir pārejas vecumā jeb 10 līdz 13 gadus veci.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!