Slinki, savtīgi un nenovērtē vecākus – četri mīti, kas grauj priekšstatu par pusaudžiem
Foto: Shutterstock
Ne reizi vien ir dzirdēts kādu sakām: "Pagaidi, kad pienāks pusaudžu gadi, tad tu redzēsi!" Dažkārt šķiet, ka jaunie vecāki jau kopš bērna piedzimšanas tiek biedēti ar laiku, kad jaunietis spītēsies pretim visam un visiem. Kaut ir neiespējami noliegt to, ka šis periods gan vecāku, gan jaunā pieaugušā dzīvē nav grūts, viens gan ir skaidrs – ne viss, ko reiz esam dzirdējuši par pārejas vecumu, ir taisnība.

Pusaudžu vecums jau gadu desmitiem tiek uzskatīts par vienu no smagākajiem posmiem bērna dzīvē. Garastāvokļu maiņas, sevis izzināšana, vēlme kļūt pastāvīgiem, bet tajā pašā laikā nepieciešamība pēc mammas un tēta uzmanības un mīlestības – tas viss liek vecākiem, kuru bērni straujiem soļiem tuvojas tīņu vecumam, uzdzen šermuļus.

Tieši tāpēc, ka šis attīstības posms tiek uzskatīts par vienu no grūtākajiem, tas gadu laikā ir ticis apvīts mītiem. Pusaudži ir slinki, nespēj uzņemties atbildību un negrib pavadīt laiku kopā ar vecākiem – šie ir tikai daži no pieņēmumiem, ko esam dzirdējuši no draugiem, paziņām, lasījuši internetā vai grāmatas. Taču vai tiešām tas tā ir? Vai visi pusaudži ir slinki, nespēj uzņemties atbildību un negrib pavadīt laiku ar vecākiem? Vai tomēr tie ir tikai mīti?

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!