Neapšaubāmi, ticot jebkam, kas nav taisnība, mēs neapzināti un negribot varam izraisīt to, no kā tik ļoti cenšamies izvairīties. Tā var notikt arī ar mīļotā neuzticību. Tāpēc ir svarīgi zināt, kas tad no tā, ko gribam uzskatīt par patiesību, tomēr ir nepatiesi pieņēmumi jeb, kā tautā mēdz dēvēt, mīti.
Turpinājumā, iedvesmojoties no portāla "Reader's Digest", piedāvājam iepazīties ar desmit populārākajiem mītiem par neuzticību, kuriem tic daudzi.
- Savukārt šeit iepazīties ar populāriem, bet nepatiesiem attiecību padomiem, kuriem arī tev nevajadzētu ticēt.
Neuzticīgais zina – viņa rīcība bija nepareiza
Vieglāk noteikti ir rādīt ar pirkstu uz otru un neuzticībā vainot vienīgi viņu. Taču, tici vai netici, iespējams, tavas sirdssāpes bija paredzamas, jo tu jau pašā attiecību sākumā ar partneri neizrunāji, ko no jūsu savienības sagaidi. Psiholoģijas doktore Seidija Ledere Eldere skaidro: "Par krāpšanu jau laikus var brīdināt neveiksmīga saruna ar partneri par monogāmām attiecībām. Taču ir ļoti svarīgi jau attiecību sākumā partnerim darīt zināmu, ko no attiecībām sagaidi. Ja abi to nespēs sniegt, attiecības vislabāk neturpināt.
Savukārt, ja jau sākotnēji katrs esat gribējuši kaut ko citu, bet viens ar otru par to neesat runājuši, nedrīkst pieņemt, ka neuzticīgais par savu rīcību jūtas vainīgs. Visticamāk, viņš savu vainu neredzēs un atspēkosies jau ar nupat noskaidroto – jūs ne reizi neesat pārrunājuši to, kurp vedīs jūsu savienība."
Tikai narcisi un manipulatori ir neuzticīgi / Vienreiz krāpnieks – vienmēr krāpnieks
Tāpat neuzticība ir tikai viena no kļūdām, kuras cilvēki attiecībās var pieļaut. Taču tai nav pilnībā jāizjauc jūsu savienība, jo daudzi neuzticīgie partneri pēc krāpšanas patiesi apzinās un mēģina novērst savas rīcības negatīvās sekas. Speciālisti atzīst, ka neuzticīgie partneri pēc krāpšanas spēj pilnībā mainīties un savu rīcību nekad vairs neatkārtot. Klīniskais psihologs Taso stāsta: "Patiesas nožēlas klātbūtne ir rādītājs tam, ka krāpnieks vēlas noskaidrot savas neuzticības iemeslu un mainīt savu turpmāko rīcību." Neuzticības gadījumā nav nekā svarīgāka par atklātu un godīgu komunikāciju, patiesu nožēlu un spēcīgu vēlmi mainīties uz labo pusi.
Krāpšana notiek tikai nelaimīgās attiecībās / Vīrieši biežāk ir neuzticīgi nekā sievietes
Runājot par to, kura dzimuma partneris visbiežāk izvēlas krāpt savu mīļoto... Tiesa, ilgus gadus vīrieši biežāk bija neuzticīgi savām partnerēm. Taču pēdējo divdesmit gadu laikā veiktie pētījumi rāda – dzimumu atšķirības krāpšanā lēnām, bet samazinās. Vašingtonas Universitātes pētnieki atklāja, ka neuzticība laika posmā no 1991. līdz 2006. gadam sieviešu vidū pakāpās no pieciem procentiem līdz 15, bet vīriešu vidū – no 20 procentiem līdz 28. Savukārt 2011. gadā veiktā pētījumā atklājās, ka šī atšķirība ir vēl mazāka – 19 procenti sieviešu un 23 procenti vīriešu atzina, ka bijuši neuzticīgi savam partnerim. Pētnieki to skaidro, sakot – aizspriedumi par to, kas piedienas un kas nepiedienas sievietei, mūsdienās ir krasi mainījušies. Tāpēc arī sieviešu izvēle un rīcība ir mainījusies.
Tikai sekss uzskatāms par neuzticību / Neuzticīgajiem ir izteikta seksualitāte
Tā kā netrūkst tādu, kas uzskata, ka krāpšana saistīta tikai ar seksu, vērts pievērsties arī seksualitātes jautājumam. Nereti cilvēki ar augstu seksualitāti cieš stereotipu dēļ – daudzi uzskata, ka viņu vēlme pēc seksa ir tik nepārvarama, ka, lai to apmierinātu, ir vajadzīgi vairāki partneri. "Izteikta seksualitāte nebūt nenozīmē, ka cilvēkam ir nepieciešami vairāki seksuālie partneri," skaidro psihoterapeite Zeina. "Seksuālam cilvēkam vienkārši nepieciešams atrast kādu, kas ir tikpat seksuāls, vai kādu, kuram ļoti patīk seksualitāte." Tāpēc atceries – cilvēka izteikto vēlmi pēc mīlēšanās nevar pielīdzināt neuzticībai, kā arī tas, ka tev un tavam partnerim nav vienādi izteiktas vēlmes pēc gultas priekiem, nav iemesls, lai pārtrauktu attiecības.
Neuzticīgie partneri vienmēr meklē iespēju mīļoto pievilt
Izrādās, 81 procents šķiršanās advokātu sociālo mediju "Facebook" uzrāda kā galveno pierādījumu neuzticībai. Tāpat 2011. gadā trešdaļā visu šķiršanās gadījumu arī tika pieminēts "Facebook". Savukārt nepiedienīga ziņa pretējā dzimuma pārstāvim bija visizplatītākais iemesls, kāpēc pāri nolēma šķirties.
Pēc krāpšanas nav iespējams atgūt uzticību / Krāpšana vienmēr beidzas ar šķiršanos
Ja jau uzticību nav iespējams atgūt, attiecības jāizbeidz? Nebūt ne. Neuzticība ne vienmēr ir attiecību beigas. "Neuzticība var likt uzpeldēt daudziem attiecību sarežģījumiem. Tas savukārt var likt katram partnerim izkasīt un izvērtēt visas problēmas, kas savienībā radušās," atklāj klīniskais psihologs Taso. Ar abu partneru vēlmi, godīgumu un nodošanos problēmu risināšanai iespējams no jauna radīt pozitīvu telpu veselīgām un laimīgām attiecībām.