programmēšana skolēns skola dators mācības
Foto: Shutterstock
Valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ no pirmdienas, 23. marta, visi skolēni mācās tālmācībā. Lai gan daudzām ģimenēm tas ir jaunums un paies laiks, kamēr bērni un vecāki pielāgosies situācijai, tālmācība Latvijā tiek īstenota jau vairāk nekā desmit gadus. Tomēr tā joprojām ir mācību forma, kas līdz galam nav izprasta, norāda ekonomists, Rīgas Tālmācības vidusskolas pedagogs Edgars Čerkovskis. Viņš piebilst, ka tālmācība prasa lielāku pašmotivāciju un pašdisciplīnu, bet vienlaikus sniedz rezultātus, kas neatpaliek no klātienes procesa.

Daudzi vecāki, uzzinot, ka atvases mācīsies tālmācībā, turklāt pašiem būs vienlaikus jāstrādā no mājām, bija sašutuši, tomēr der atcerēties, ka Latvijā ir skolēni, kas mācās tālmācībā jau daudzus gadus. Pētījums par izglītības pieejamību Latvijā (Rīgas Tālmācības vidusskolas izglītības kvalitātes indekss, kas tapis sadarbībā ar SKDS) apliecina, ka 35 procenti respondentu tālmācības pieejamību vērtē kā ļoti labu un labu, turklāt rādītāji ir salīdzinoši augsti, arī raugoties reģionu griezumā: 40 procenti – Rīgā, 36 procenti – Vidzemē, 38 procenti – Kurzemē, 31 procents – Zemgalē un 25 procenti Latgalē.

Tālāk lasi Tālmācības vidusskolas pedagoga viedokli par to, kā, viņaprāt, ārkārtējā situācija valstī izmainīs izglītības nozari un skolēni var iegūt, mācoties attālināti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!