Neveicas attiecībās? Iespējams, vaina meklējama pieķeršanās veidā
Foto: Shutterstock
Vai esi kādreiz domājusi, kāpēc terapeiti ir kā apsēsti ar pacientu bērnības norišu, pārdzīvojumu un neaizmirstamāko mirkļu izpēti? Izrādās, viss ir pavisam vienkārši – tas, kā mēs apmierinājām vajadzības, kad bijām mazi, veidoja pārliecību par to, ko esam pelnījuši mīlestībā, kā citiem vajadzētu izturēties pret mums un kā mums vajadzētu izturēties pret citiem. Respektīvi, bieži vien tas, kā izturamies pret otro pusīti, bērniem un citiem cilvēkiem ir spogulis tam, kādas bija mūsu attiecības ar vecākiem jau no bērna kājas.

Slaveno pētnieku – psihiatru Džeimsa Boulbija un Mērijas Einsvortas pētījumi par šo saikni noveda pie pieķeršanās teorijas, kas kļuvusi par psiholoģisku modeli, lai raksturotu ilgtermiņa starppersonu attiecību dinamiku.

Pieķeršanās veids ietekmē visu, sākot no partnera izvēles, līdz tam, cik labi attiecības progresē, vai pat, par nožēlu, tam, kā tās beidzas. Tāpēc pieķeršanās modeļa atpazīšana var mums palīdzēt saprast katra stiprās un vājās puses attiecībās. Šis stils tiek izveidots agrīnā bērnībā un turpina darboties kā paraugs attiecībām pieaugušā vecumā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!