Gaidas pret realitāti: vecāku cerības, kas var graut attiecības ģimenē
Foto: Shutterstock
Bērnam nav jābūt pateicīgam, gādīgam, jūtīgam, atbildīgam, jāupurējas un jāziedo sava dzīve vecāku labā. Tā ir atsevišķa persona, kas nevienam, tostarp vecākiem, neko nav parādā. Taču to ielāgot savā galvā ir praktiski neiespējami.

To, ka bērniem nav jābūt vecāku parādniekiem, norāda arī piecu bērnu mamma, vecmāte Edīte Šeldere, kuras stāstu atradīsi te, bet šajā rakstā iepazīstināsim ar psiholoģes Annas Gusevas portālā "Parents" aplūkotajām izplatītākajām vecāku gaidām par to, kādam būtu jābūt bērnam un viņa nākotnei, kas nereti tomēr nesasaucas ar realitāti, un tad ir daudz lielāka vilšanās, kas var veicināt visai nopietnus strīdus ģimenē.

"Tu esi vislabākais un citādi nemaz nevar būt", "Tu esi vainīgs!", "Bet kāpēc tu nedomā par nākotni?" – vecāku priekšstati par lielisko nākotni, kas ietērpti šādā formā, var uz visiem laikiem sabojāt attiecības ģimenē. Bērnam tu esi vissvarīgākais, mīļākais cilvēks. Protams, viņš centīsies piepildīt tavas cerības, taču tās visas realizēt nav iespējams. Tā rezultātā viņam var rasties pastāvīga vainas sajūta, zems pašnovērtējums, psiholoģiskas problēmas un kompleksi, kā arī dažkārt pat salauzta dzīve. Pirmais noteikums, un tas ir arī galvenais: izturies pret bērnu kā pret personību! Un par katru vēlmi, pavaicā pats sev: "Bet ko vēlas bērns?"

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!