mamma, meita, melot, meli
Foto: Shutterstock
Bērniem nebūt nav nepieciešams tik daudz uzmanības, kā domā vecāki, taču viņiem ir vajadzīgi vērīgi pieaugušie, kas uzticas bērnu nolūkiem. Šī vadības forma, kas balstīta uz uzticēšanos un empātiju, ir vērsta uz ģimeni, nevis tikai uz bērniem – proti, katrs iegūst to, kas tam nepieciešams un ko viņš vēlas. Vecāku ieguvums: veselīgs bērns un savas kompetences un vērtības apziņa (nevis bezpalīdzība), tā uzskata Jespers Jūls, ģimenes terapeits un pedagogs.

Savukārt brāļu un māsu ieguvums: veselīgs pamats attiecībām mūža garumā. Lūk, ko var panākt drosmīgs trīsgadnieks, kurš tikmēr atkārtojis savu vēstījumu, līdz to kāds atšifrēja!

Atslēgas vārds ir uzticēšanās. Pamēģini uz mirkli iztēloties sevi dzīvojam kopā ar diviem cilvēkiem, kurus mīli, kuriem uzticies un no kuriem ir pilnībā atkarīga tava fiziskā eksistence un garīgā veselība. Un tagad iedomājies, ka šie cilvēki neuzticas taviem labajiem nodomiem un visu laiku negatīvi interpretē tavu izturēšanos. Kā uzsver Jūls, cieša kopdzīve šādās attiecībās lielāko daļu veselīgu pieaugušo tracinātu un/vai pat padarītu vardarbīgus. Bērni ir izturīgāki – viņi tikai zaudē pašcieņu un izjūtu, ka ir bagātinājuši vecāku dzīvi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!