Bīstamie apdegumi un applaucējumi – kā pasargāt un palīdzēt bērnam
Foto: Shutterstock
Pēc mājās pavadītā pavasara atnākusi skaista un saulaina vasara. Līdz ar ierobežojumu mīkstināšanu atkal domājam par kopīgiem svētkiem, atpūtu pie dabas, grilēšanu un ugunskuriem. Taču jāatceras – bērni ir jāsargā no apdegumiem! Kā droši izbaudīt vakarus pie ugunskura un ko darīt, ja mazais tomēr apdedzinājies, stāsta "Rimi Bērniem" eksperte – pediatre Sanita Mitenberga.

"Ja vasarā, skrienot un dauzoties, bērns nobrāž celi, tas ir sāpīgi un nepatīkami, bet drīz vien brūce sadzīst un atmiņas par kritienu pagaist. Toties apdegums vai applaucējums ir trauma, kuru diemžēl var nākties atcerēties visu mūžu, tāpēc lielāka piesardzība nāks tikai par labu. Ikviens noteikti zina, kāda kņada valda pasākumos brīvā dabā, tāpēc izsekot pilnīgi visam, ko šajā laikā dara bērni, kļūst par sarežģītu, taču ļoti svarīgu uzdevumu. Piedaloties publiskos pasākumos, nedrīkst aizmirst arī par to, ka vīruss aizvien ir tepat, ierobežojumi vēl ir spēkā un piesardzības pasākumus nav ieteicams ignorēt," norāda pediatre.

Katru gadu mediķu aprūpē nonāk bērni, kuri ar rociņu pieskārušies karstam grilam vai nejauši iekāpuši it kā nodzisušā ugunskurā, apdedzinot kājas uz karstām oglēm, tāpēc ārste atgādina: ne tikai bērnu, bet arī pašu pieaugušo drošībai vienmēr jāparūpējas, lai ugunskurs atrastos vietā, gar kuru neveidojas dabiska kustības plūsma (piemēram, tuvu takas malai). Arī grilam jābūt novietotam tā, lai garām skrienošs bērns to nejauši neskartu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!