Atļukušām ausīm nav jākļūst par bērna izsmiešanas iemeslu; visu iespējams labot
Foto: Shutterstock

Apostasis otum jeb atstāvošas ausis visbiežāk ir iedzimta deformācija, un jau bērnībā daudziem tādēļ nākas piedzīvot nepatīkamus brīžus, izsmiešanu, psiholoģiskus pārdzīvojumus, visbiežāk, sākoties skolas gaitām, kad vienaudžu neiecietība ir visraksturīgākā.

Kā norāda "Veselības centrs 4" filiāles "Dermatoloģijas klīnika" plastikas ķirurģe Nonna Tomiševa, piemērotākais vecums ausu formas labošanai ir seši gadi – kamēr skolas gaitas vēl nav sākušās, bet auss jau par 70-80 procentiem ir izveidojusies. Bērna auss pilnībā izveidojas deviņu gadu vecumā, un dzīves laikā savu formu vairs nemaina.

Ārējā auss jeb auss gliemežnīca sastāv no ādas, taukaudiem, nelieliem muskuļiem, nerviem, asinsvadiem, limfvadiem, kā arī skrimšļa. Un tieši no šīs skrimšļa daļas visvairāk atkarīgs auss izskats. Pēc estētikas vadlīnijām ausis tiek uzskatītas par "skaistām", ja tās nav uzkrītošas, neizceļas, to proporcijas atbilst vidējām sabiedrībā esošajām. Simetrijai pat nav izšķirošas nozīmes – ja kādam cilvēkam abas ausis nav vienādas lieluma vai formas ziņā, reti kad tās tiek koriģētas, ja tās nav citādi uzkrītošas, piemēram, atļukušas. Ausis izskatās uzkrītoši, citu uztverē neglīti, ja tām ir vairāk nekā 30 grādu atstatums no galvaskausa, par neglītām tiek uzskatītas arī atļukušas ausu ļipiņas. Parasti atļukušas jeb atstāvošas ir abas ausis, nereti viena auss ir vairāk atļukusi, konsultē ārste.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!