Dzenoties pēc popularitātes internetā, pusaudžiem var draudēt briesmas
Foto: Maddi Bazzocco / cc
Pēdējo gadu laikā plašu popularitāti pusaudžu vidū ir ieguvušas trīs sociālo mediju lietotnes – "Instagram", "Snapchat" un "TikTok". Nereti vecāki pat nenojauš, ka viņu atvasei ir konts kādā no sociālajiem tīkliem, turklāt viņi var būt visai pārsteigti un pat šokēti, ieraugot bērna kontā publicēto.

Kādi ir galvenie riski šajās lietotnēs? Un kā rīkoties, lai pasargātu bērnus no svešiniekiem un sevis pašiem? Atbildes uz šiem jautājumiem sniedz "Drossinternets.lv" sagatavotie padomi vecākiem.

Foto un video koplietošanas sociālo mediju lietotne "Instagram" ir vieta, kur pusaudžiem veidot savu privāto blogu, izvietojot savus foto un video vizuāli radošā un spilgtā veidā. "Snapchat" sniedz iespēju sūtīt draugiem attēlus un īsus video, kuri pēc īsa laika pazūd. Strauju popularitāti pēdējo gadu laikā piedzīvojusi sociālo mediju lietotne "TikTok", kuru pusaudži iemīļojuši, jo tā viņiem ļauj izpaust sevi daudz brīvāk, radošāk un spilgtāk – ar ķermeņa un lūpu kustībām tiek radīts komisks, smieklīgs, izklaidējoša rakstura video, kurā pusaudzis var dejot, dziedāt, izmantojot populāru dziesmu, filmu epizodes u. tml.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!