Intereses trūkums par seksu var skart ikvienu un jebkurā laikā. Daudzos gadījumos tas ir pilnīgi nesaistīts ar attiecībām, piemēram, pie vainas var būt stress darbā vai nogurums. Bet, ņemot vērā, ka tas var ietekmēt partneru savstarpējo saikni, šīs pazīmes jāprot atpazīt katram, un par to vienam ar otru jārunā. Uzsākot sarunu, tu un tavs partneris uzzināsiet, cik daudz seksa jūs abi vēlaties, iztirzāsiet visus kaitniekus, kas tev vai dzīvesbiedram neļauj seksu izbaudīt, un spēsiet atrast risinājumu.
Turpinājumā iepazīstinām ar dažām pazīmēm, kurām pievērst uzmanību, jo tās var signalizēt – tavs mīļotais intīmos brīžus vairs neizbauda.
Šķiet, partneris domās atrodas kur citur
''Lai arī ir cilvēki, kas seksa laikā ir aktīvāki vai pasīvāki nekā citi, pilnīga pasivitāte ir pazīme, ka sekss tavam partnerim nav patīkams,'' portālam ''Bustle'' stāsta Džonatans Benets, sertificēts konsultants un attiecību eksperts. ''Laba seksa pamatnosacījums ir abu pušu aizraušanās, kas sevī ietver pieskārienus un aktīvu līdzdalību.'' Ja tavs partneris mīlas rotaļu laikā šķiet pasīvs vai domās atrodas kaut kur citur, viņš pavisam noteikti nepauž to, ko vēlas.
Reakcijas trūkums varētu būt pazīme, ka kaut kas nomāc mīļotā domas vai arī – viņš vairs nejūt dzirksteli. Savukārt savstarpējās komunikācijas trūkums visu var tikai pasliktināt. Bet neatkarīgi no tā, kas ir pie vainas, runāšana par seksu ar savu partneri palīdzēs situāciju labot.
Mīļotais pie miera dodas agrāk par tevi
Protams, mīļotajam ir tiesības iet gulēt ātrāk par tevi, ja viņš ir noguris. Bet, ja tas kļūst par ieradumu un tev sāk šķist, ka partneris no seksa mēģina izvairīties, nebaidies jautāt, vai kaut kas nav kārtībā. Lai arī tas var būt neērti vai neveikli, sarunas par intīmo dzīvi ar savu partneri ir lielisks veids, kā likt otram atvērties un būt godīgam par to, kā viņš jūtas. It īpaši tāpēc, ka šī ir tēma, kuru nevar paslaucīt zem paklāja un aizmirst.
Sarunas laikā ne tikai varēsiet attīstīt tematu – kāpēc partnerim sekss vairs nesagādā prieku –, bet arī idejas par to, ko jūs abi vēlētos guļamistabā izmēģināt, kas savukārt varētu būt kaut kas jauns un aizraujošs jums abiem. Dažkārt visa atslēga ir sajūtas ''par to ir normāli runāt'' radīšana.
Otrs vairs neierosina seksu
''Lielākajai daļai cilvēku ir veids, kā viņi iniciē seksu, un nepaiet ilgs laiks, līdz tu zini, ko tavs partneris vēlas, un otrādi,'' skaidro Eiprila Deivisa, profesionāla savedēja. Ja mīļotais izvairās no rīcības, kas līdz šim novedusi pie mīlēšanās, piemēram, mīlināšanās, skatoties filmu, tu to, visticamāk, pamanīsi.
Iespējams, tā ir tikai fāze, kuru tavs mīļotais šobrīd piedzīvo, un, lai tai tiktu pāri, viņam ir nepieciešama atelpa. Taču tas arī var būt saistīts ar emocionālās vai fiziskās saiknes zaudēšanu. Paturi prātā – tā nav tikai tava vaina, bet tu vari aicināt mīļoto par to runāt, tādējādi cenšoties pārrauto saikni atjaunot.
Mīļotais koncentrējas tikai uz tavu baudu
Protams, tā var būt arī zīme, ka mīļotais cenšas tikt galā ar problēmām, kas nav saistītas ar jūsu attiecībām, piemēram, stress darbā. Līdz ar to viņam vienkārši nav tam pareizā noskaņojuma. Bet arī tas var būt neliels ''sarkanais karogs'', kas mudina attiecībās ieviest izmaiņas – runāt par to vai atrast jaunus veidus, kā kopā atpūsties un izklaidēties.
Arī tu sāc neizbaudīt seksu
Seksam ir daudz elementu, tostarp saikne starp tevi un partneri. Ja mīļotajam sekss vairs nesagādā prieku, tu, ļoti iespējams, pamanīsi – tuvība jūsu starpā ir mazinājusies vai pat izsīkusi. Lai arī, visticamāk, nevēlies dzīvesbiedram likt justies slikti par to, ka viņš vairs neizrāda tik lielu ieinteresētību kā agrāk, tu vienmēr vari atklāt, ka esi to novērojusi, un vaicāt, vai viss ir kārtībā.