Kas liecina par ļoti jūtīgu personību un kā ar to sadzīvot
Ikviens zina, kā ir justies emocionāli sakāpinātam. Bet, ja šis sakāpinājums tevi nepamet šķietami nekad – nopietnāka saruna ar priekšnieku piektdienas pēcpusdienā liek tev raudāt visu nedēļas nogali, bet pirmdienas rītā, braucot uz darbu, vēlies kliegt uz visiem satiksmes aizkavētājiem –, tas varētu liecināt par kaut ko vairāk nekā normālu emociju uzplūdu. Iespējams, tu esi viena no tiem, kuru speciālisti sauc par ļoti jūtīgu cilvēku.

Terminu ''ļoti jūtīgs'' nereti izmanto, lai aprakstītu dažādus personību tipus, piemēram, cilvēkus, kas uz notikumiem reaģē pārspīlēti vai ātri apvainojas. Bet uz pētījumiem balstītā ''ļoti jūtīga cilvēka definīcija ir – indivīds, kuram ir jūtīga nervu sistēma, kurš pamana visas šķietami nesvarīgās apkārtējās norises un kurš ātri kļūst emocionāli sakāpināts,'' portālam ''Prevention'' skaidro Eleina Ārona, filozofijas doktore, psiholoģe, kas paaugstinātu jūtīgumu pēta kopš 1991. gada.

Kā izrādās – šis personības tips ir salīdzinoši plaši izplatīts. Ārona norāda – aptuveni 20 procenti no cilvēku populācijas ar to identificējas, un tāpēc ļoti jūtīga cilvēka personība netiek klasificēta kā psihoemocionālie traucējumi. Turpinājumā piedāvājam iepazīties ar ļoti jūtīgu cilvēku iezīmēm un ieteikumiem, kā ar šo personības daļu sadzīvot.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!