Draugi, kuriem nav labu nodomu. Kas ir toksiskās draudzības
Mēdz teikt, ka draugi ir ģimene, kuru izvēlamies. Nav šaubu – ikviena cilvēka dzīvē liela nozīme ir draudzību veidošanai, kaut arī tas ne vienmēr ir viegli. Patiesas draudzības pamatā ir uzticība, un, ja to salauž, atpakaļceļš nav vienkāršs. Lai arī gribam cerēt, ka apkārtējo nodomi allaž ir labi, dažkārt var nākties piedzīvot nodevību pat no šķietamiem draugiem.

Attiecības nekad nav vienkāršas – vienalga, vai runa ir par mīļoto cilvēku vai labākajiem draugiem. Katram no mums ir sava atšķirīga dzīves pieredze un skatījums uz apkārt notiekošo, kas liek mums reaģēt noteiktā veidā dažādās situācijās. Domājot par ideālo draugu, visticamāk, iztēlojamies kādu, kurš ir blakus dzīves svarīgākājos brīžos un kurš sniedz atbalstu grūtībās. Taču draudzības ir dažādas, un ne vienmēr tā notiek. Ja pamani, ka draudzība sniedz vairāk sliktu emociju nekā labu, iespējams, esi iesaistījusies tokiskās attiecībās.

Šādas draudzības mēdz pielavīties pat negaidot, jo tās pazīmes bieži ir grūti nolasāmas, bet ideja ir pavisam vienkārša – par toksisku draudzību uzskata tādu, kas emocionāli kaitē, nevis palīdz, teic klīniskā psiholoģe Andrea Bonjore. Kā atpazīt šādu draugu? Šāds cilvēks tev izraisa stresu, skumjas vai trauksmi, un neļauj būt tev pašai. Taču ar to vēl nav gana – toksiska draudzība var tevi gluži vai “izsmelt” un likt šaubīties par sevi un savām spējām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!