Nepārdomāta šķiršanās pusmūža krīzē: piecas vilšanās, kas var sekot
Foto: Shutterstock
Agrāk vai vēlāk pusmūža krīze – nesaukta un neaicināta – apciemo ikvienu. Tas ir emocijām pārbagāts periods, kas bieži vien mudina uz apkārtējām lietām reaģēt ne visai pārdomāti un adekvāti. Var teikt, ka pusmūža krīze ēd no iekšas, kā absolūtu nepieciešamību pieprasot kaut ko mainīt – nopirkt mašīnu, uzsākt mīlas romānu vai pieņemt pārgalvīgu darba piedāvājumu. Taču nereti šim sarakstam pievienojas arī attiecību statusa maiņa, pusmūža krīzei kļūstot par divu mīlošu cilvēku šķiršanās iemeslu.

Kā liecina pētījums, visnelaimīgākie cilvēki jūtas no 40 līdz 42 gadiem. Pētnieki šo tendenci skaidro ar pārmaiņām, ar kurām konkrētajā vecumā sastopas vairums cilvēku. Dzīves lielākie plāni ir īstenoti – dibināta ģimene, sasniegts profesionālais piepildījums un ieviesta noteikta ikdienas rutīna, kā arī rodas apjausma par sevis novecošanu. Tā rezultātā var rasties apjukums un mazvērtības sajūta, kas liek impulsīvi tvert ikvienu iespēju, ko piedāvā dzīve, tā cenšoties aizmirsties, nedomājot par šādas rīcības sekām.

Pirms mesties kopīgās mantas dalīšanas un papīru parakstīšanas procesā, atkāpies piecus soļus no atpakaļ un mēģini paskatīties uz lietām ar vēsu prātu. Atbildi sev uz jautājumu, kā šis lēmums nākotnē ietekmēs tevi un tavus līdzcilvēkus – piemēram, arī kopīgos bērnus. Pirms ļauj pusmūža krīzei kļūt par galveno ierosinātāju strupceļa sasniegšanai, vērts iepazīties ar "Marriage" ekspertu sagatavotajiem skaidrojumiem, ar kādām nožēlām un vilšanos pēcāk var būt jāsastopas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!