pāris attiecības mīlestība nesaskaņas tuvība atpūta
Ja tu kādreiz esi bijusi attiecībās ar partneri, kurš ir emocionāli nepieejams, tu jau zini, cik sāpīgi ir tad, kad tu nespēj satuvināties ar mīļoto. Šādi cilvēki brīžos, kad mēģini runāt par attiecībām, kļūst izvairīgi, vai viņi vienkārši neprot šādas sarunas uzturēt. Daži savstarpējā attāluma radīšanai pat izmanto dusmas, kritiku vai emocionālo vardarbību. Galu galā tu jūties viena, nomākta, nesvarīga vai atgrūsta. Tiesa, daudzi nemaz neapzinās, ka ir emocionāli nepieejami, un ne vienmēr tas par otru ir arī nolasāms.

Ir vairāki nepieejamības veidi – gan īslaicīgi, gan hroniski, skaidrots portālā ''Psychology Today''. Daži cilvēki visu savu dzīvi ir bijuši emocionāli nepieejami kādas mentālās slimības vai bērnības traumas dēļ. Citi īslaicīgi kam citam piešķir lielāku nozīmi nekā attiecībām, piemēram, izglītībai, projektiem, ģimenes jautājumiem vai veselības problēmām. Tāpat arī cilvēki, kuriem nesen izirušas attiecības vai kļuvuši par atraitņiem, var nebūt gatavi iesaistīties jaunās attiecībās.

Visam pa vidu ir tie cilvēki, kas ļoti baidās riskēt iemīlēties, jo iepriekšējās attiecībās viņi tikuši ļoti sāpināti (šīs sāpes nereti var paspilgtināt reiz bērnībā iegūtu negatīvu pieredzi). Būtiski saprast, ka bieži vien šie dažādie nepieejamības iemesli pārklājas, līdz ar to ir grūti noteikt, vai problēma ir īslaicīga vai hroniska.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!