draugi, komunikācija, attiecības
Mēdz teikt, ka draugi ir ģimene, ko cilvēks izvēlas. Nav šaubu, ka ikviena cilvēka dzīvē ir nepieciešams kāds draugs, ar kuru paklačoties par visdažādākajām tēmām un ar kuru būt kopā gan priekos, gan bēdās. Vienlaikus ir būtiski saprast, ka arī draudzība var izsmelt un nogurdināt, it īpaši šobrīd, kad pasaulē ir tik liels informācijas troksnis, tieši tāpēc ir tik svarīgi noteikt robežas, cik bieži un kādā veidā komunicēt.

Neatkarīgi no tā, vai šobrīd esi pilnīgā izolācijas režīmā vai arī laiku pa laikam iesaisties distancētā socializācijā, saziņa ar tuviniekiem šobrīd var šķist apgrūtinoša. Iespējams, rodas grūtības pateikt draugiem, ka nejūties ērti, dodoties ciemos, iespējams, tik bieži nezvani ģimenei, kā tas bija pandēmijas sākumā. Lai nu kas arī būtu satraukuma iemesls, šobrīd kļūst arvien svarīgāk noteikt robežas attiecībās ar draugiem un tuviniekiem, raksta "Allure".

"Mēs katrs reaģējam atšķirīgi uz to, kas notiek apkārt," stāsta psihoterapeite Pamela Krasnere. "Daži no mums alkst pēc saiknes ar citiem, cenšoties mazināt izolētības sajūtu, bet citi izvairās no jebkādas sociālas mijiedarbības, tādā veidā cenšoties sevi pasargāt. Robežu noteikšana ļauj tev iesaistīties socializēšanās procesos tādā līmenī, kas liek justies pacilāti un uzmundrinoši, nevis ir nomācoši." Pielāgošanās komunikācijai, kas ir ārpus ierastā, var būt emocionāli un garīgi nogurdinoši, it īpaši, ja tavas un tavu tuvinieku vēlmes ir atšķirīgas. Ja jūti, ka vairs nespēj komunicēt ar draugiem vai arī runāt par konkrētu tēmu, ir būtiski atpazīt savas robežas un paust tās skaidri un atklāti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!