Nestreb karstu: veicamie darbi pirms jaunu attiecību uzsākšanas
Foto: Shutterstock
Attiecību veidošana nav vienkāršs process, it īpaši, ja aiz muguras ir daudz sāpīgu mirkļu un pieredžu. Iepazīstoties ar sev tīkamu cilvēku, jaunas mīlas apskurbināti esam gatavi mesties attiecību virpulī, neizvērtējot, vai iepriekšējās brūces ir sadziedētas vai nav. Tas, protams, ir gaužām aplami, jo pirms jebkuru attiecību veidošanas vispirms ir jāveic rūpīgs darbs ar sevi.

Par mīlestību ir uzrakstītas daudzas grāmatas. Sākot ar nepieciešamību to izprast līdz pat dažādām stratēģijām, kā uzturēt kaislīgas un veiksmīgas partnerattiecības. Viena no tēmām, kas izriet no plašajiem pētījumiem par attiecībām, ir atšķirība starp savtīgu un beznosacījumu mīlestību. Patmīlīga mīlestība var būt destruktīva, atkarību izraisoša, kā arī enerģiju izsmeļoša. Turpretī dāvinošas mīlestība iedvesmo un var būt pozitīvas enerģijas avots. Kāpēc to ir svarīgi zināt? Nereti attiecību problēmas rodas vien tāpēc, ka cilvēkiem nav izpratnes par veselīgu attiecību veidošanas principiem.

Katrs cilvēks dod un saņem egoistisku mīlestību, skaidro psihoterapeite Kimberlija Kīja. Tas ir pavisam ir normāli, tomēr vispamanāmākie mīlas stāsti ir saistīti ar mīlestības dāvināšanas spēku. Piemēram, padomā par slaveno "Titāniku", kur Džeks atdot dzīvību, lai glābtu Rozu. Tas ir nesavtīgas rīcības piemērs, taču ir būtiski saprast – veiksmīgas attiecības nav saistītas vien ar aklu uzupurēšanos. Ir jāatceras, ka attiecību veidošana ir divpusējs process. Lai tās būtu veiksmīgas, arī tev ir jāieskatās sevī un jāpārdomā, vai spēj būt laba partnere, vēl pirms meties mīlas virpulī. Raksta turpinājumā, iedvesmojoties no "Huff Post", "Psychology Today" un "The Talkspace Voice", skaidrojam, kā sagatavoties veselīgām partnerattiecībām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!