pusaudze, meitene, emocijas, domāt, skumjas, jauniete
"Kaut kas nesaprotams notiek ar manu piecpadsmitgadīgo meitu. Izgājusi no visiem rāmjiem! Līdz 14 gadiem bija normāla – paklausīga, labi mācījās, bet pašlaik pilnīgi kā no ķēdes norāvusies! Mājās tikai ēd un guļ. Vakar aizgāja, aiz sevis skaļi aizcērtot durvis, pēc tam piezvanīja pa telefonu un teica, lai viņu nemeklē. Draudēja vispār aiziet no mājām. Viņai taču ir sava istaba! Jā, tur dzīvo arī mūsu vecākā meita Anna, bet viņai ir savs galds, dīvāns un portatīvais dators.

Pēdējā laikā viņa sāk slikti izturēties arī pret vecāko māsu. Pārnāk vēlu, bieži pēc pusnakts, slēdz iekšā gaismu, kaut Anna jau guļ. Mēdz skaļi klausīties mūziku tad, kad Annai ir jāmācās. Vienvārdsakot, nerēķinās ar viņu. Nerēķinās ne ar vienu no mums. Reiz aizgāja pie draudzenes uz dzimšanas dienu un atgriezās tikai pēc divām dienām."

Tipisks pusaudžu vecuma apraksts. Vārdu salikums "pusaudžu vecums" (angļu. un latīņu val. adolescence) latīņu valodā nozīmē "augt" vai "kļūt nobriedušam". Savukārt "pubertātes periods" latīņu valodā nozīmē "ataudzēt matus". Tas ir kā atrasties krustojumā starp bērnību un pieaugušo dzīvi. Šī pāreja notiek pakāpeniski, un tai nav skaidri definētu robežu, norāda bērnu un pieaugušo psihiatrs Gunārs Trimda, kura raksts par pusaudžu vecumu publicēts vietnē "Arsts.lv". Gan ar psihiatra, gan portāla atļauju piedāvājam rakstu arī portāla "Cālis" lasītājiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!