Reproduktoloģe: Izvairīšanās no emocijām arī ietekmē auglību
Foto: Shutterstock

Pandēmijas laikā ar ikdienas stresu saskaras gandrīz katrs. Stress ietekmē dzīves kvalitāti, kura ietekmē var veidoties neauglība. Kā organisms reaģē uz stresu un kā to mazināt, stāsta "Klīnika EGV" ginekoloģe reproduktoloģe Solvita Funka un urologs andrologs Kirils Ivanovs.

Organisms nešķiro stresa izraisītājus un tie izsauc vienu un to pašu "sindromu". Vai stress ir radies mūsu iekšpasaulē – domās vai darbā, vai mājās - ietekme uz organismu būs vienāda.

Ginekoloģe reproduktoloģe dr. Solvita Funka skaidro, ka sievietes organismā stress, neatkarīgi no tā izcelsmes vietas, var ietekmēt vairākas fizioloģiskās norises, kuras iespaidos auglību, ovulāciju, spēju apaugļoties un implantēties embrijam. Ilgstošs nepārejošs stress, nepietiekams uzturs, finansiālās grūtības var samazināt olnīcu rezerves. Arī izvairīšanās izrādīt un sajust emocijas ietekmē sievietes reproduktīvo funkciju. Aptuveni 37% sieviešu ar neauglību saskaras ar depresijas simptomātiku, kā arī vīrieši, kuri ārstējas neauglības ārstēšanas programmās, biežāk sirgst ar depresiju un trauksmi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!