Kāpēc pašas spēcīgākās emocijas tiek mammai
Foto: Publicitātes attēli
Būt mammai nav viegli. Ja mamma dusmās purina bērnu – viņa sagrauj bērnu. Ja mamma saglabā mierīguma masku brīžos, kad viņu pārņēmušas dusmas, – viņa sagrauj sevi. Kā ar to tikt galā? Dažas no šīm atbildēm vieglā valodā, ar praktiskiem padomiem un humoru, var atrast nesen iznākušajā grāmatā ""Ideālās mammas" mierīgas dzīves noslēpumi", ko sarakstījusi krievu pedagoģe un psiholoģe Anna Bikova. Publicējam vienu no grāmatas nodaļām.

Man bija pieci gadi. Kopā ar brāļiem gājām uz veikalu. Nolēcu no pakāpiena un nokritu uz asfalta. Abi ceļgali bija nobrāzti asinīs. Puiši pie brūcēm pielika ceļmallapas un kukaragā aiznesa pie vecmāmiņas. Nesa pārmaiņus, pa ceļam noplūcot jaunas lapiņas. Pie vecmāmiņas manas brūces apmazgāja, uzlika briljantzaļo šķīdumu, apsaitēja ar marles saiti. Un visu laiku murmināja, cik es esmu drosmīga, malacīte, liela, ka nemaz neraudu. Es arī domāju, ka esmu malacīte.

Man bija ļoti žēl sevis. Šīs skumjas es varēju nodot tikai mammai. Jo citi nederēja par „tvertni” manām emocijām. Viņu dēļ es centos būt “gandrīz liela” un “malacīte”.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!