Zīle: Tieši pirms pandēmijas uzsāku kursu tiešsaistē mammām, kuras kādu iemeslu dēļ nevar izbraukāt uz nodarbībām klātienē. Pandēmija parādījusi, ka interneta segments ir gana liels.
Līdz ar pārcelšanos nospriedu, ka dūlošanu dzemdībās šobrīd atlieku, jo dzīvoju starp divām pilsētām. Šobrīd sevi vairāk redzu dzemdību sagatavošanas un pēcdzemdību posmos. Novēroju, cik nozīmīgi ir pamati, kas ielikti pirms dzemdībām – gan emocionālā, gan informatīvā, gan fiziskā sagatavošanās. Ja sagatavošanās "mājasdarbi" nav izdarīti, ir grūtāk noskatīties uz grūtībām dzemdībās, kuru varēja nebūt.
Kas ir šīs grūtības?
Dzemdības var būt grūtas emocionāli vai fiziski, vai abējādi. Emocionāli sieviete var būt ļoti labi sagatavojusies dzemdībām – motivēta, iedvesmota, labi apzinājusies, kas notiek radībās. Bet es vairākkārt esmu piedzīvojusi, ka dzemdību grūtības pakāpi ietekmē tas, kāds ir sievietes ķermenis. Un tad, lai cik mērķtiecīga un ar kādu gribasspēku apveltīta sieviete būtu, noskaņota dzemdēt dabiski vai ar atsāpināšanu, viņas dzemdības izvēršas grūtākas, jo nav bijis darba ar ķermeni. Grūto dzemdību iemesls neveidojas dzemdību zālē.
Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.
Lūdzu, uzgaidi!
Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...
Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv