<a rel="cc:attributionURL" href="https://www.flickr.com/photos/svenjajan/">vanessa_hutd</a> / <a rel="license" href="https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/">cc</a>
Enerģijas un interešu trūkums, nespēja tikt galā ar ikdienas stresu un pienākumiem, nogurums, viegla aizkaitināmība, trauksme – tas viss var liecināt par mentālās veselības grūtībām, ar kurām arvien biežāk sastopas Latvijas pusaudži. "MOT Latvija" 2021. gada martā veiktais tiešsaistes pētījums* par Latvijas jauniešu mentālo veselību, motivāciju un nākotnes redzējumu rāda, ka katrs ceturtais jaunietis atzīst – vecāki ir viņa balsts un iedvesmas avots, kas motivē un palīdz saņemties.

"Attālināta formāta mācības ar regulārām izmaiņām, ierobežotas socializēšanās iespējas un brīvā laika aktivitātes, vienmuļa ikdiena – jauniešiem šobrīd patiešām ir daudz stresa un ierobežotas iespējas par sevi parūpēties, tāpēc sarežģītāks kļūst arī ģimenes pieaugušo un skolotāju uzdevums palīdzēt pusaudžiem saglabāt labu mentālo veselību," skaidro Pusaudžu resursu centra programmu virsvadītājs, klīniskais psihologs, pusaudžu mentālās veselības speciālists Emīls Ūdris. Viņš kopā ar pusaudžu motivācijas programmas "MOT" treneriem apkopojis vērtīgus un praktiskus padomus, kā palīdzēt pusaudzim pārvarēt grūto laiku un uzlabot attiecības ģimenē.

Veicini veselīgu dzīvesveidu!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!