Seksualitātes konsultante Kristīne Balode: Lai seksuālā dziņa neapslāpst
Libido jeb seksuālā dziņa saistāma ar baudpilno, patīkamo un sevis izzināšanu. Lai arī bieži dzirdamas tādas frāzes kā "zems libido" vai "augsts libido", domāt šādos pretnostatījumos ir kļūdaini. Salīdzināšanas tendence nereti noved līdz tam, ka libido apslāpst un cilvēks sāk piekopt aizvien aseksuālāku dzīvesveidu. Libido ietekmē ne vien pašsajūtu, bet arī kopējo veselības stāvokli un dzīves kvalitāti. "Apotheka" pieaicinātā klīniskā psiholoģe, konsultante partnerattiecību un seksualitātes jautājumos Kristīne Balode stāsta, kādēļ ir svarīgi rūpēties par seksuālo enerģiju, kā ar tās palīdzību veidot veselīgas attiecības un kā veicināt libido veidošanos.

Seksuālo kultūru var salīdzināt ar ēšanas kultūru, ņemot vērā, ka tās abas nodrošina cilvēka dzīvību un ilgtspēju. Tāpat kā ēšanas kultūra, arī seksuālā kultūra katram ir atšķirīga. Noslēgtākiem cilvēkiem var šķist saistošāki vienveidīgāki, bet ilgtspējīgāki impulsi. Bet ir cilvēki, kuriem nepieciešami plašāki seksuālie iespaidi un kuru seksuālās labklājības nodrošināšana un savas seksuālās identitātes pilnvērtīga realizēšana nebūs tik cieši saistāma ar partnerattiecību konceptu. Tieši tāpat atšķirīgas būs seksuālās pašrealizācijas aktualitātes dažādos vecumposmos. Seksualitāte ir ļoti cieši saistīta ar sevis izprašanu un apzināšanos.

Sievietes un vīrieši mēdz uztver libido dažādi. Kā rāda speciālistes pieredze, vīrieši seksuālo pašrealizāciju tendenciozāk saista ar seksuālu darbību, jo īpaši dzimumaktu. Daudzām sievietēm tā vairāk asociējas ar seksuālu pārdzīvojumu: romantiku, erotiku, sarunām, pavedināšanas un flirta kultūru.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!